Regióny Trnava Sereď Top

Zásah NAKA v Seredi! V putách skončilo viac ako desať ľudí

Zdroj: IG / Kristína Kövešová

SEREĎ –  V Trnavskom kraji bolo opäť horúco. Tentokrát sa o rozruch postaral elitný zásahový tím NAKA. Podľa informácií portálu Sereď online má ísť o akciu VENAL, ktorá sa koná od skorého rána na niekoľkých miestach naraz. Jedným z nich je aj Sereď, kde drogoví díleri zamorili mesto narkotikami už pred niekoľkými rokmi. Obyvatelia sú bezradní a obávajú sa o svoje životy. 

 

*Aktualizované 13:15 o stanovisko Generálnej prokuratúry SR.

*Aktualizované 14:05 o stanovisko Prezídia Policajného zboru SR.

Povesť Serede je známa široko ďaleko. Zabezpečiť si drogy v tomto meste nie je problém už niekoľko desaťročí. Medzi obyvateľmi sa šíri strach z dílerov či ich aktivít. Injekčné striekačky, marihuana či pervitín dostať doslova na každom rohu. Predaj drog je obľúbeným biznisom nejednej rodiny, zločineckej skupiny či nebezpečných jednotlivcov.

Vidieť NAKU v Seredi nie je nič neobvyklé. Už v minulosti tam zasahovali elitní policajti niekoľkokrát. A tak sa stalo aj počas dnešného rána, kedy NAKA opäť v meste úradovala. Tentokrát má isť o akciu VENAL, pri ktorej cieľom boli drogoví díleri a ch praktiky. ,,Vzhľadom na počiatočné štádium konania nebude Úrad špeciálnej prokuratúry zatiaľ poskytovať bližšie informácie. O prípadnom podnete vyšetrovateľa pre prokurátora na podanie návrhu na väzobné stíhanie sa rozhodne v zákonnej lehote,“ uviedol pre Zoznam.sk hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Akcia VENAL prebieha od skorého rána. Zdroj: IG / Kristína Kövešová

Už ich majú

,,Vyšetrovateľ obvinil 16 osôb zo zločinu založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny a z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi,” reagovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová s tým, že bližšie informácie nemôže poskytnúť.