Regióny Bratislava Trnava Top

AKTUÁLNE VIDEO: BITKY FANÚŠIKOV s policajtami pred futbalovým zápasom Trnava – Slovan

ZDROJ: FOTO TASR - Pavel Neubauer

TRNAVA – Polícia sa pripravuje na rizikový zápas medzi futbalovými klubmi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava, ktorý je naplánovaný v rámci Fortuna ligy na nedeľu (17. 10.) so začiatkom o 17.00 h v Trnave. Policajné opatrenia prebiehajú počas celého dňa, informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

 

“Na zabezpečenie verejného poriadku vyčlenil veliteľ opatrení v uliciach mesta Trnava niekoľko desiatok policajtov najmä zo služieb poriadkovej, dopravnej a kriminálnej polície. Pripravené zasiahnuť budú aj špeciálne útvary, policajti z odboru kynológie a hipológie s koňmi a v zálohe bude pripravené aj vodné delo,” uviedla.  Aby polícia zabezpečila verejný poriadok, musí predbežne od 15.00 h a po skončení zápasu približne o 19.00 h uzatvoriť Kollárovu ulicu. Obyvateľom Podjavorinskej ulice bude umožnený vjazd mimo Kollárovej ulice. Bezpečnostné opatrenia a s tým súvisiace dopravné obmedzenia budú prispôsobené aktuálnej operatívnej situácii a čas uzavretia sa preto môže zmeniť. No už po príchode fanúšikov Slovana do Trnavy prišlo ku konfliktom “belasých fans” s policajtami.

 

Bratislavskí policajti upozorňujú občanov, ktorí sa plánujú v nedeľu (17. 10.) pohybovať v priestoroch Hlavnej železničnej stanice v Bratislave, aby počítali s možným obmedzeniami v súvislosti s presunom fanúšikov futbalového mužstva ŠK Slovan Bratislava. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti. Fanúšikovia budú v popoludňajších hodinách cestovať z priestorov z hlavnej stanice na futbalový zápas do Trnavy vlakom (REX1725) s odchodom o 14.36 h. Následný príchod fanúšikov z Trnavy po zápase bude podľa polície v ten istý deň vlakom (OS3032) s predpokladaným príchodom okolo 20.45 h. “Občanov v tejto súvislosti žiadame, aby rešpektovali pokyny, prípadne výzvy polície a boli ohľaduplní voči ostatným občanom – napomôžu tak zachovaniu verejného poriadku na území hlavného mesta,” uviedla polícia.