Regióny Trnava Dunajská Streda

ALKOHOL pri ďalšej nehode kamionistu s cyklistom

Rozbité sklo po náraze osobného auta s dvoma chodcami. Zdroj: FB-Polícia SR/Trnavský kraj

DUNAJSKÁ STREDA – Krátko po 5.00 h, prijala polícia oznámenie o nehode nákladného auta a muža na bicykli, na Kračanskej ceste v meste Dunajská Streda. A pred víkendom vodič osobného auta narazil do dvoch chodcov.

Vodič nákladného vozidla mal z doposiaľ nezistených príčin zachytiť cyklistu, ktorý išiel rovnakým smerom. Po nehode museli mužovi privolať RZP, ktorá ho so zraneniami previezla na ošetrenie do nemocnice. Jeho zranenia by ale nemali byť vážne. Policajti podrobili oboch účastníkov nehody dychovým skúškam. Vodič nákladiaku mal jej výsledok negatívny. 35 ročný cyklista naopak nafúkal 0,88 promile alkoholu.

V piatok v noci zas vodič osobného auta, z doposiaľ nezistených príčin, narazil do 2 starších chodcov v obci Padaň. Podľa prvotných informácii mali isť dvaja muži po pravej strane cesty, pričom hneď vedľa mal byť riadny chodník. Krátko pred 23:00 h mal do nich zozadu naraziť vodič na aute Škoda Fabia, ktorý išiel rovnakým smerom. Obaja muži utrpeli zranenia, s ktorými ich záchranári museli previesť nemocnice. Policajti po nehode alkohol u vodiča nepotvrdili. Za účelom zistenia, či mohli byť chodci pod vplyvom alkoholu, im bola odobratá krv. Presné príčiny a okolnosti týchto nehôd dopravní policajti z Dunajskej Stredy naďalej vyšetrujú.

Vodič nenafúkal, výsledok odberu krvi u chodcov polícia neuviedla. Zdroj:FB – Polícia SR/Trnavský kraj