Regióny Šport Trnava

Ďalšia nepríjemná správa. Škriniara do reprezentácie zrejme nepustia

Obranca Interu Miláno Milan Škriniar nebude zrejme k dispozícii na kvalifikačné reprezentačné stretnutia. Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

TRNAVA – Obranca Milan Škriniar pravdepodobne nebude k dispozícii slovenskej futbalovej reprezentácii v troch marcových kvalifikačných zápasoch na Majstrovstvá sveta (MS) 2022. Dôvodom je, že v kádri jeho Interu Miláno sa šíri koronavírus a líder talianskej Serie A na základe rozhodnutia úradov zatiaľ nepustí žiadneho zo svojich hráčov na reprezentačné zrazy. Podľa trénera slovenského tímu Štefana Tarkoviča by však definitíva mala padnúť až v pondelok po opakovanom testovaní hráčov v klube.

 

Pozitívny test mali vo štvrtok dvaja hráči “nerazzurri” – Stefan de Vrij a Matias Vecino. Ešte v stredu večer sa dozvedel o ochorení brankár Samir Handanovič. Deň predtým mal pozitívny test aj Danilo D’Ambrosio. Inter sa mal v sobotu stretnúť so Sassuolom v rámci 28. kola Serie A. Duel však stopli miestne zdravotnícke orgány (ATS) a zastavili všetky aktivity klubu na najbližšie štyri dni. V pondelok “modro-čierni” absolvujú sériu testov, po ktorých sa činnosť klubu prehodnotí. Predstavitelia ATS tiež podľa agentúry DPA informovali, že futbalisti Interu sa nebudú môcť hlásiť na reprezentačných zrazoch. Týkať by sa to malo aj Škriniara, ktorý by v tom prípade nemohol pomôcť národnému tímu na Cypre (v stredu 24. marca) i v domácich súbojoch s Maltou (v sobotu 27. marca) a Ruskom (v utorok 30. marca). Definitíva by však mala padnúť až na začiatku budúceho týždňa.

 

“Od Interu Miláno sme dostali oficiálne stanovisko, v ktorom sa píše, že tamojšie štátne inštitúcie nepovoľujú klubu odohrať najbližšie stretnutie Serie A so Sassuolom, ktoré bolo na programe v sobotu. Do pondelka 22. marca musia všetci hráči zostať doma v povinnej karanténe a tým, ktorí boli nominovaní do národných tímov, nesmie byť umožnené vycestovať na zrazy. Do pondelka ich budú testovať a tí, ktorí budú mať štyri po sebe nasledujúce testy negatívne, sa v spomínaný deň stretnú v tréningovom centre klubu. To znamená, že táto situácia sa týka aj nášho stopéra Milana Škriniara. Až v pondelok teda bude definitívne vedieť, aký bude ďalší možný vývoj v tejto situácii,” uviedol pre portál futbalsfz.sk tréner slovenskej reprezentácie Štefan Tarkovič.

 

 Zdroj: facebook futbalsfz.sk

Zraneného kapitána slovenskej futbalovej reprezentácie Mareka Hamšíka mrzí, že sa nepredstaví v marcových kvalifikačných dueloch MS 2022. Znemožnilo to jeho zranenie lýtka. Hamšík prestúpil z čínskeho Ta-lianu do švédskeho IFK Göteborg, aby zvýšil pred nadchádzajúcimi majstrovstvami Európy svoje zápasové zaťaženie, no minulý týždeň v piatok pocítil na tréningu bolesť. “Veľmi som sa tešil na zraz a zápasy Slovenska. Vyšetrenia však ukázali problémy so soleusom v lýtku. Bolo jasné, že na určitý čas môžem zabudnúť na klasické tréningy a tým pádom na zápasy,” prezradil Hamšík na svojej internetovej stránke.

Dlhoročná opora národného tímu sa napriek zraneniu na reprezentačný zraz do Senca dostaví. “Naši lekári sa pozrú na moju nohu a potom pôjdem späť do Švédska. V rehabilitácií budem pokračovať v klube. Predbežne budem mimo ešte tri týždne. Verím, že v 1. kole švédskej ligy budem k dispozícií. Desiateho apríla nastúpime v Örebro. Chalanom budem držať palce. Verím, že v troch zápasoch získajú čo najviac bodov,” povzbudil spoluhráčov Hamšík.