Regióny Trnava

Deti, tešte sa! Na senickom letisku pre vás pripravili letecký deň. Bude aj ohňostroj

Senica pripravila Letecký deň detí. ZDROJ: MsKS Senica

SENICA – Na letisku v Senici uskutočnia Letecký deň detí, ktorý bude v sobotu 27. mája. Informovala o tom hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

 

Program sa začína od 13.30 h, chýbať nebudú letové ukážky Záhoráckeho aeroklubu Senica či letecká akrobacia. Súčasťou programu budú aj vyhliadkové lety a prehliadka lietadiel na ploche letiska.

K sprievodnému programu patrí aj ukážka techniky profesionálnych hasičov a colníkov či ukážky práce psovodov. “Letecké stroje i automobilovú techniku profesionálnych i dobrovoľných záchranárov, ako aj predvádzacie jazdy autoškoly doplnia kolotoče a nafukovacie atrakcie,” uviedla Moravcová.

V rámci programu na pódiu vystúpia deti a mládežníci, ktorí navštevujú jednotlivé záujmové krúžky v Centre voľného času Senica. “Prelínať sa budú so spevákmi a tanečníkmi základnej umeleckej školy. Program doplní predstavenie v podaní detského divadla Hoki Poki. Na záver je pripravená penová show a bodkou bude farebný ohňostroj,” informovala hovorkyňa mesta.

Do areálu letiska sa budú môcť návštevníci dopraviť aj kyvadlovou autobusovou dopravou, ktorá bude premávať v hodinových intervaloch.