Regióny Trnava

Dobrá správa. Zmodernizovali športový areál v Senici

Pri Obchodnej akadémii vyrástol takýto športový areál. ZDROJ: nazahori.sk

SENICA – Trnavský samosprávny kraj zrekonštruoval športový areál pri Obchodnej akadémii v Senici. Kraj do modernizácie športoviska investoval zo svojho rozpočtu sumu viac ako 480 000 eur. Informoval o tom odbor komunikácie Trnavského samosprávneho kraja.

 

“Vzniklo plnohodnotné multifunkčné ihrisko aj vonkajší workoutový priestor s posilňovacími strojmi. Úspešne sme tak zrealizovali ďalší projekt z viacročného plánu výstavby a modernizácie telocviční a športovísk v celkovej hodnote viac ako 7 miliónov eur. Verím, že vynovené športovisko bude dobre slúžiť študentom i širokej verejnosti. Okolo obnovených ihrísk bolo zabezpečené aj oplotenie a osvetlené LED svietidlami,” uviedol predseda Trnavského samosprávneho kraja  Jozef Viskupič.

V areáli bola v rámci rekonštrukcie obnovená atletická dráha, multifunkčné ihrisko, hádzanárske ihrisko, basketbalové ihrisko, skok do diaľky s pieskovým doskočiskom a vybudovaný bol i workoutový priestor. Hracia plocha multifukčného ihriska je zhotovená z umelej trávy, ďalšie dve ihriská majú povrch zo syntetického kaučuku.

“V poslednom období bol už športový areál v nevyhovujúcom technickom stave. Teším sa, že študenti budú môcť opäť športovať a využívať tento moderný a kvalitný areál. Športovisko bude využívať aj Gymnázium Ladislava Novomeského,” uviedla riaditeľka školy Jana Pekarová.

Krajská samospráva má v pláne postaviť novú telocvičňu aj pri Strednej odbornej škole podnikania v remeslách a službách v Senici, kde bolo vyhlásené verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby. Predpokladaná hodnota zákazky je 2,2 milióna eur. Kraj požiadal o príspevok vo výške 1,1 milióna eur z Fondu na podporu športu a výstavbu chce spolufinancovať z vlastného rozpočtu takisto v sume 1,1 milióna eur.