Regióny Trnava Piešťany

Dráma na diaľnici D1. Bratislavčan kričal na vodičov, rozbíjal im autá

Zdroj: FB / Polícia SR - Trnavský kraj

TRNAVA – Polícia vyšetruje prípad 40-ročného Bratislavčana, ktorý v stredu (4. 9.) napadol s teleskopickým obuškom vodičov na diaľnici D1 v úseku medzi Trnavou a Piešťanmi. Svojím vozidlom krátko pred 14.00 h zablokoval naprieč jazdnými pruhmi osobné auto a kamión. Teleskopickým obuškom im začal rozbíjať okná a kričal na vodičov, aby si vystúpili z áut a ľahli si na zem.

“V ohrozovaní a rozbíjaní pokračoval vzápätí ďalej aj na diaľničnom odpočívadle, ako aj v opačnom smere na Trnavu,” informovala krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová. Polícia podľa jej vyjadrenia zdokumentovala deväť poškodených vozidiel, medzi ktorými boli aj vozidlá cudzích štátnych príslušníkov.

“Počet poškodených áut bude pravdepodobne vyšší. Muž bol vodičmi obmedzený na osobnej slobode a vzápätí zadržaný policajnými hliadkami. Škody na porozbíjaných autách polícia stále zisťuje,” doplnila hovorkyňa. Muž sa pri incidente zranil a je hospitalizovaný. Motív jeho konania osoby polícia vyšetruje. Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre všeobecné ohrozenie, poškodzovanie cudzej veci a výtržníctvo. Podľa Linkešovej nie je vylúčené, že právna kvalifikácia sa bude meniť.