Regióny Trnava Dunajská Streda

Dunajská Streda stála na nohách. Dôvodom bol požiar

Zdroj: TASR / HaZZ v Trnave

DUNAJSKÁ STREDA – Požiar na jednom z  komínov na tunelovej peci, ktorá slúži na výrobu pekárenských výrobkov, likvidovali hasiči z Dunajskej Stredy vo štvrtok (13.5.) vo večerných hodinách. Pre požiar musela byť evakuovaná výrobná hala miestnej pekárne, zásah sťažovalo silné zadymenie. Informovala o tom krajská hovorkyňa hasičov v Trnave Lena Košťálová.

 

“Keďže išlo o zásah väčšieho rozsahu, na mieste udalosti zasahovalo 17 príslušníkov s ôsmimi kusmi techniky. K udalosti bol povolaný aj dobrovoľný hasičský zbor obce Gabčíkovo,” uviedla hovorkyňa. Pre odvetranie zadymených priestorov zasahujúci hasiči použili pretlakovú ventiláciu. Popri hasiacich prácach súčasne prebiehalo aj rozoberanie strešnej konštrukcie, kde sa komín nachádzal.

Po uhasení požiaru rozobrali aj vrchné panely pece pre prípadný výskyt tlejúcich častí pomocou termokamier. Počas celých prác hasiči zasahovali v autonómnych dýchacích prístrojoch. “Vyčíslená hodnota zachráneného majetku bola odhadnutá na sumu 18 miliónov eur a predbežná škoda na 170 000 eur. Pri udalosti neprišlo k ohrozeniu žiadnej osoby,” doplnila Košťálová.

Galéria
Zdroj: TASR / HaZZ v Trnave
Zdroj: TASR / HaZZ v Trnave
navigate_before
navigate_next