Regióny Trnava Dunajská Streda

Dve HROZIVÉ NEHODY v priebehu dvoch dní! Policajti apelujú na vodičov

Vodič nezvládol zákrutu a narazil do stromu. Zdroj: KR PZ TT

DUNAJSKÁ STREDA – Za uplynulé 2 dni evidujeme v Trnavskom kraji 11 dopravných nehôd. Jedna z nich mala tragické následky a ďalších 11 osôb sa zranilo. Škody na vozidlách sa vyšplhali na viac ako 200 000 eur. Dve hrozivo vyzerajúce nehody policajti riešili v okrese Dunajská Streda.

V utorok, krátko pred 17:00 h, 39 ročný vodič auta Peugeot 206 išiel po ceste II. triedy medzi obcami Lehnice a Štvrtok na Ostrove. V pravotočivej zákrute mal najskôr prejsť do protismeru, potom zišiel vpravo mimo cestu a narazil do stromu.

Vodič Peugeotu arazil do stromu. Zdroj: KR PZ TT

“Pri nehode sa zranila celá posádka auta. Vodiča museli, s ťažkými zraneniami, letecky transportovať do Bratislavy. Ďalší dvaja spolujazdci, z toho jeden s ťažkými zraneniami, boli prevezení do nemocnice v Dunajskej Strede. Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví s následkom ťažkej ujmy,” informujú policajti, pričom dodávajú, že okolnosti nehody naďalej vyšetrujú.

Nedodržal dostatočnú vzdialenosť

Ďalší vodič skončil zakliesnený po nehode kamiónu a dodávky, pri nehode, ktorá sa stala včera, v dopoludňajších hodinách na ceste I. triedy pri meste Veľký Meder. Vodič dodávky nedodržal dostatočnú vzdialenosť a prednou časťou narazil do pred ním idúceho kamiónu. “Vodiča z kabíny vytiahli hasiči. Našťastie utrpel len drobné poranenia a vodič kamiónu sa pri nehode nezranil,” objasňujú policajti.

Vodič dodávky nedodržal dostatočnú vzdialenosť. Zdroj: KR PZ TT

Dopravnú nehodu nakoniec policajti vyriešili na mieste v blokovom konaní, a s pokutou odišiel rumunský vodič dodávky.

“Apelujeme na vodičov, aby sa plne sústredili na šoférovanie a zbytočne neriskovali. Nedodržiavanie rýchlosti a dostatočnej vzdialenosti medzi autami môže mať fatálne následky,” dodávajú príslušníci policajného zboru.