Regióny Trnava Top

Pátracia akcia skončila tragicky: 13-ročného chlapca našli bez známok života

Ilustračná foto. Zdroj: FB / Polícia SR - Trnavský kraj

Šúrovce – Veľká pátracia akcia skončila. Polícia včera informovala o tom, že záchranné zložky prehľadávajú Váh. Pátrali po iba 13-ročnom chlapcovi, ktorý sa mal utopiť. Toho sa nakoniec dnes dopoludnia podarilo nájsť. Žiaľ, bez známok života.

Ako uviedla polícia na sociálnej sieti, Mário Bihári zo Šúroviec odišiel včera krátko pred pol štvrtou popoludní z domu na bicykli s tým, že ide s kamarátom na zmrzlinu. Namiesto toho sa však išiel kúpať na rieku Váh. „Krátko po 17:00 h sa mal dostať do vody a mal ho strhnúť prúd. Kamaráti zalarmovali okoloidúceho 39 ročného muža, ktorý sa im Mária snažil pomôcť nájsť. Ihneď volali na tiesňovú linku 112,“ uviedli.

Po chlapcovi následne začalo intenzívne pátranie, ktorého sa zúčastnili policajti, hasiči, ale aj viacerí dobrovoľníci. „Po chlapcovi pátrali až do neskorého večera. Mária sa im, žiaľ, nepodarilo nájsť,“ dodali. Pátracia akcia pokračovala aj dnes za pomoci vrtuľníka rezortu vnútra.

Žiaľ, s tragickým koncom. “Chlapec bola nájdený bez známok života približne 7 km od nešťastnej udalosti, v časti zvanej Šintavské Bane,” informovala polícia.

Polícia apeluje na rodičov maloletých detí, aby ich v žiadnom prípade nenechávali bez dozoru v blízkosti vodných zdrojov, nádrží a riek. “Prúd vody je nestabilný a každý deň môže byť situácia na vode iná. Preto žiadame ľudí, aby mysleli najmä na svoju bezpečnosť a poučili deti, aby samé nevchádzali do vody. Týka sa to nielen neplavcov ale aj detí, ktoré vedia plávať,” upozorňujú.