Regióny Trnava

Horský priechod Biela hora bude niekoľko dní neprejazdný

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Lukáš Grinaj

TRNAVA – Polícia upozorňuje vodičov na aktuálne dopravné obmedzenie pre nákladné autá s dĺžkou nad desať metrov na ceste prvej triedy medzi Trnavou a Senicou. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

 

Na horskom priechode Biela hora majú tieto vozidlá prejazd týmto úsekom zakázaný. “Odklon dopravy je vyznačený dočasným dopravným značením po diaľnici D1 v smere Trnava – Bratislava – Malacky (diaľnica D2), po diaľnici D1 v smere Trnava – Nové Mesto nad Váhom – Myjava (cesta II. triedy) smer Senica a späť a po cestách II. triedy v smere Jablonica – Brezová pod Bradlom – Vrbové,” uviedla Antalová.

Ako doplnila, obmedzenie dopravy na ceste cez horský priechod potrvá z dôvodu rekonštrukcie povrchu vozovky a maľovania vodorovného značenia ešte najbližšie dni. “Polícia upozorňuje vodičov nákladných áut, aby sa riadili dopravným značením aj po ukončení prác na uvedenom úseku a naďalej využívali obchádzkovú trasu. Obchádzka je totiž viazaná aj na čiastočné uzávery cesty prvej triedy cez mesto Senica,” doplnila krajská policajná hovorkyňa.