Horúčavy v Trnave pomáhajú lepšie zvládnuť pitné a okrasné fontány či kúpaliská

TRNAVA – Aktuálnu vlnu horúčav pomáhajú Trnavčanom lepšie zvládnuť pitné a okrasné fontány, hmlové trysky, kúpaliská či kryté plavárne. Mesto Trnava o tom informuje na svojom webe.

Pitné fontány sa nachádzajú okrem Hlavnej ulice aj vo viacerých parkoch či detských ihriskách. Ich zoznam je zverejnený na webe samosprávy. Hmlové trysky sa nachádzajú v historickom centre mesta a tiež vo viacerých detských ihriskách.

Súčasťou verejného priestoru sú v Trnave aj okrasné fontány. „Voda v nich nie je pitná a tieto fontány nie sú určené na kúpanie,“ priblížila radnica. V tomto roku pribudla k 14 okrasným fontánam ďalšia v parčíku na Námestí SNP.

Schladiť sa možno aj na kúpaliskách Castiglione na Družbe a Kamenný mlyn. Mesto pripomína, že seniori a návštevníci s trvalým pobytom v Trnave majú po predložení dokladu s fotografiou zľavnené vstupné. Otvorená je aj krytá plaváreň Zátvor a krytá plaváreň Materiálovo-technologickej fakulty Slovenskej technickej univerzity.

O možnosti osviežiť sa vodou z fontán informuje na svojom webe aj mesto Piešťany. Pitná voda sa nachádza pri fontáne Páv, pri Námestí slobody, pri Moste zaľúbených a pri parkovisku Nálepkova. „Od minulého roku je pitná fontána aj v zrekonštruovanom vnútrobloku na Teplickej ulici, pre vandalizmus je, žiaľ, aj s hmlovou fontánou teraz mimo prevádzky,“ priblížilo mesto.

Viac o téme: fontány, hmlové trysky, horúčavy, kúpalisko

Súvisiace články