Regióny Trnava

Hotelová akadémia pripravuje po dvoch rokoch opäť Gastro Vianoce

Piešťanská Hotelová akadémia opäť pripravila Gastro Vianoce. ZDROJ: FB

PIEŠŤANY – Po dvojročnej prestávke zavinenej pandemickými opatreniami pripravuje Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera v Piešťanoch, ktorej zriaďovateľom je Trnavský samosprávny kraj, podujatie Gastro Vianoce. Informoval o tom riaditeľ akadémie Ladislav Blaškovič.

 

Hostia nájdu cukrárne, kaviarne, čokoládovňu či vináreň. Žiaci im ponúkajú špeciality v reštauráciách zameraných na slovenskú, taliansku, anglickú, francúzsku, ale aj československú kuchyňu. “Návštevníci sa môžu inšpirovať vianočnými tabuľami, ukážkami gastronomickej teplej a studenej kuchyne, dezertmi a podobne,” uviedol riaditeľ akadémie.

Barmani pripravujú miešané nápoje, otvorená bude aj čajovňa a francúzska ulička s palacinkami. “Ak si budete priať ‘selfieccino’ s vlastným portrétom či iné kávové špeciality, môžete požiadať našich baristov. Akadémia pripravuje tiež zaujímavé prekvapenie, ktoré bude prezentovať priamo počas podujatia,” informoval Blaškovič.

Ako ďalej doplnil, študenti sa na toto podujatie pripravovali už od septembra a na podujatie napiekli tisíce medovníkov a ďalších koláčov a dezertov.

Podujatie bude prístupné verejnosti 6. decembra od 13.00 do 19.00 h a 7. decembra od 9.00 do 18.00 h.