Regióny Trnava Holíč

Jazdila opitá na mol! Teraz má na krku obvinenie

Zdroj: FB / Polícia SR - Trnavský kraj

HOLÍČ – Polícia zo Senice a Holíča zasahovala v stredu (2. 6.) krátko pred polnocou na ceste I. triedy z obce Kopčany smerom na mesto Holíč, kde spôsobila dopravnú nehodu 22-ročná vodička. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

 

“Na rovnom úseku sa dostatočne nevenovala šoférovaniu a nesledovala situáciu na ceste. Zišla mimo vozovky a s autom nakoniec zostala visieť v priekope,” uviedla Antalová. Policajná hliadka podrobila vodičku dychovej skúške. “V dychu jej namerali tri promile alkoholu. Policajti ju ihneď obmedzili na osobnej slobode a následne eskortovali na policajné oddelenie,” doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Ako doplnila, prípad si prevzala dopravná polícia v Senici. “Tá mladú ženu obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Vodička je riešená v tzv. superrýchlom konaní a na rozhodnutie o vine a treste si počká v cele policajného zaistenia. Za jazdu pod vplyvom alkoholu jej môže hroziť ročný pobyt vo väzení,” informovala Antalová.