Regióny Komunálne voľby Voľby do VÚC Voľby 2022 Trnava

Juraj Moravčík, kandidát na post primátora Senice, sa dnes vzdal kandidatúry v prospech Adama Jakubáča

Voľby starostov a primátorov.
Juraj Moravčík sa vzdal kandidatúry na post primátora Senice. ZDROJ: TASR

SENICA – Juraj Moravčík, kandidát politických strán ŽIVOT-NS a HLAS-SD, na primátora okresného mesta Senica sa vzdal svojej kandidatúry. Urobil tak dnes na svojej tlačovej konferencii v Senici pred budovou mestského úradu. Na tlačovej konferencii uviedol, že sa vzdáva svojej kandidatúry na primátora mesta v prospech Adama Jakubáča, nezávislého kandidáta.

 

 Podľa svojich slov tak urobil preto, že ho oslovila myšlienka spolupráce v prospech mesta Senica  a nakoľko jeho vízie a predstavy Adama Jakubáča na riadenie mesta sú totožné, nechce trieštiť hlasy opozície voči súčasnému vedeniu mesta.

Juraj Moravčík povedal: ,,Veľmi si vážim podpory Seničanov, ktorá sa mi počas kampane dostala či už osobne v uliciach mesta alebo cez sociálne siete, messenger a sms správy. Prišiel však čas pragmaticky zhodnotiť situáciu, keďže politické rozhodnutia vyžadujú potrebu prekročiť svoje ego a záujem o volenú funkciu, ak chcete svojmu mestu celkom vážne pomôcť. S Adamom Jakubáčom sme si vo vzájomnej diskusii uvedomili, že je toho oveľa viac, čo nás spája vo vízii riadenia mesta. Adam ma oslovil na spoluprácu. Keďže chce, aby sme aj v prípade úspechu vo voľbách spolupracovali pre prospech nášho rodného mesta, rozhodli sme sa vzájomne aj občanom ukázať, že vieme spolupracovať už teraz.“

 Adam Jakubáč prijal a úprimne ocenil túto podporu vo forme vzdania sa kandidatúry na primátora Senice vo svoj prospech. Úprimne oceňujem rozhodnutie Juraja Moravčíka vzdať sa v môj prospech kandidatúry na post primátora mesta Senica. Vnímam to ako veľké gesto a dôkaz toho, že Jurajovi naozaj záleží na zmene pomerov v našom meste. Rozhodol sa ako skúsený človek a uvedomuje si podobne ako aj ja, že toto rozhodnutie, jeho vzdanie sa v môj prospech, je správnou cestou ako dosiahnuť zmenu pomerov v Senici.“ Vo svojom príhovore na spoločnej tlačovej konferencii vyjadril svoje presvedčenie, že  „toto gesto Juraja Moravčíka je signálom, že sa nám všetkým táto zmena na poste primátora môže naozaj podariť. Úprimne ďakujem ešte raz vo svojom mene, ale aj v mene Seničanov za tento krok nádeje pre nás.”

Adam Jakubáč zároveň prezentoval svoje gesto, ktorým oplatil Jurajovi Moravčíkovi jeho rozhodnutie. Oznámil, že sa vzdáva svojej kandidatúry na post poslanca Trnavského samosprávneho kraja, práve v prospech Juraja Moravčíka. „Týmto znižujem počet kandidátov na poslanecké mandáty určené nášmu volebnému  priestoru. Voličov, ktorí plánovali dať mi svoj hlas vo voľbách do samosprávneho kraja chcem poprosiť, aby ho dali Jurajovi Moravčíkovi a podporili ho i vo volebnom obvode číslo 2 za poslanca do mestského zastupiteľstva”, povedal doslova Adam Jakubáč. Dodal, že Juraj Moravčík svojím rozhodnutím vzdať sa v jeho prospech kandidatúry na post primátora mesta Senica dokázal, že bude správnym a kvalitným obhajcom našich potrieb a požiadaviek v župnom parlamente a mestskom zastupiteľstve.”