Regióny Trnava

Kreatívne centrum v Trnave otvorilo pre verejnosť priestory pivníc

Ilustračné foto Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA – Brány pivníc Kreatívneho centra Trnava otvorilo zážitkové podujatie Smradľavá história hygieny. Pre milovníkov histórie ho počas tohto víkendu pripravilo občianske združenie kreARTivum.

“Návštevníkov prenesie do minulosti a osvetlí im tajomstvá hygieny našich predkov. Zároveň im umožníme nahliadnuť do priestorov pivníc, ktoré boli doteraz verejnosti neprístupné,” informovala Martina Andrisová, predsedníčka občianskeho združenia.

Kreatívne centrum v Trnave je priestor pre ľudí, ktorí majú záujem byť súčasťou komunity pôsobiacej v oblasti kultúrno-kreatívneho priemyslu. Tvorí zázemie pre fyzické osoby, začínajúcich podnikateľov, ale aj existujúce firmy. Poskytuje im priestor, technológie, mentoringový program a networking.

Projekt Kreatívneho centra Trnava vznikol na základe spolupráce Trnavského samosprávneho kraja, mesta Trnava a Ministerstva kultúry SR. Celková investícia predstavovala 8 miliónov eur. Na obnovu kultúrnej pamiatky a vybavenie centra získal TTSK príspevok 7,7 milióna eur z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu. S mestom Trnava, ktoré je majiteľom budovy, sa krajská samospráva dohodla na 14-ročnom prenájme do roku 2034.