KRVAVÉ BESNENIE mafiánskeho gangu! Policajti vykopávajú ďalšie tri obete

DOLNÝ CHOTÁR – Aktuálne dianie na juhu Slovenska nemá obdoby. Policajti Národnej kriminálnej agentúry tam totiž rozkrývajú neuveriteľné, sériové vraždenie ľudí. To majú na rováši členovia najkrvavejšieho gangu aký kedy na Slovensku pôsobil. Obávaný gang sátorovcov má podľa svedeckých výpovedí na svedomí viac ako 80 zavraždených ľudí. Niektoré informácie dokonca hovoria o približne dvoch stovkách nezvestných, ktorí sa stali ich obeťami. No a v tejto súvislosti jeden z členov zločineckej skupiny odhalil na súde ďalšie mená ľudí, ktorých zavraždili a zakopali do ilegálnych hrobov v katastri obce Dolný Chotár. Medzi tromi doposiaľ nenájdenými obeťami zarezonovalo najmä jedno meno – Róbert Nigut. Obávaný zabijak mafie so skleneným okom, ktorého telo má ležať pod zemou spolu s ďalšími dvoma mužmi za dolnochotárskym mostom.

 

Všetko sa to začalo, keď 6. decembra 2021 odznelo v pojednávacej miestnosti z úst jedného z hlavných aktérov vrážd takzvaných bielych koní kľúčové priznanie. Ladislav Alföldi, jeden z členov najkrvavejšieho gangu v histórii Slovenska a poskok starostu Dolného Chotára Františka Doru sa priznal k vraždám troch ľudí. Z úst Alföldiho pred súdom odznelo, že vraždil na pokyn syna starostu Františka Doru mladšieho. Dora mladší zas trval na tom, že si vraždy troch bielych koní neobjednal. Alföldi, ktorý mal obom Dorovcom robiť akúsi ochranku aj vodiča policajtom dokonca ukázal miesto, kde mal obete zavraždiť a následne aj vlastnoručne zakopať. Muži zákona inkriminovanú oblasť s bagrami preryli niekoľkokrát. To či už pozostatky niektorého zo zavraždených mužov vykopali však nechce nikto prezradiť. „V danom štádiu trestného konania nie je možne poskytnúť žiadne bližšie informácie, aby sa nezmarilo vyšetrovanie,“ reagovala krátkym stanoviskom na otázky zregiony.sk hovorkyňa Generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Koho polícia hľadá

Na ilegálnom pohrebisku pri Malom Dunaji v obci Dolný Chotár majú byť podľa svedectiev zatiaľ neprávoplatne odsúdeného zabijaka Alföldiho, ale aj Doru mladšieho zakopaní traja ľudia. Tých podľa vlastných slov sám Alföldi poslal na druhý svet. Jedná sa o tri takzvané biele kone medzi ktoré patrí Peter Nagy, Martin Žalmánek a Kristián Madarász. Nagyho telo vyšetrovatelia len pred pár mesiacmi vykopali na pozemku miestneho starostu Františka Doru. Telá dvoch ďalších obetí mal Alföldi zo starostovho pozemku premiestniť práve za dolnochotársky most, aby ich policajti nenašli. Tam vyšetrovatelia z oboru kriminalistiky bagrami prekopávajú útroby bahnistého terénu doteraz. Nagy, Žalmánek a Madarász patrili medzi biele kone a teda akési bábky gangu, ktoré sátorovci potrebovali najmä na daňové podvody. Ich vraždami chceli členovia skupiny zakryť ekonomickú trestnú činnosť.

Štvrtý zabitý, ktorý je podľa svedeckej výpovede Alföldiho, ale aj starostovho syna Doru mladšieho taktiež zakopaný za mostom je celkom iný šálok kávy. Nie je ním nik iný, ako mafiánsky zabijak a člen východoslovenského gangu okoličányovcov – Róbert Nigut. Muža so skleneným okom prezývaného Luciano, mali sátorovci chcieť odstrániť pre celkom iné dôvody ako v prípade bielych koní. Jeho svedeckých výpovedí sa totiž mal obávať istý gelnický podnikateľ Radovan Varga, ktorý mal úzke prepojenie práve na syna starostu, Doru mladšieho. Varga mal mať z Niguta obavy najmä pre to, že si u neho objednal vraždu, ktorá sa Nigutovi nepodarila a v prípade zadržania by mohol začať „spievať“.

Niguta mal preto rovnako ako spomínané biele kone Alföldi umlčať likvidáciou. V spomínanej lokalite za mostom pri Dunaji hľadali telesné pozostatky obávaného zločinca policajní kriminalisti niekoľkokrát, naposledy v roku 2019. Bolo to po priznaní Sátorovho zabijaka Zsolta Nagyho prezývaného Čonty. Ani vtedy, ani po posledných svedectvách, však telo zavraždeného Niguta vyšetrovatelia nevykopali.

Zsolt Nagy

Zsolt Nagy prezývaný Čonty bol svojho času taktiež v pátraní. Zdroj: europol

Pokračovať na ďalšej strane

Viac o téme: Dolný Chotár, Dora, Galanta, nezvestní, obec, pohrebisko, Sátor, sátorovci, starosta, syn, vraždy

Súvisiace články