Regióny Trnava Senica

Ľudia nad 65 rokov majú nárok na zníženie poplatku za odpad o 30 percent

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay

SENICA – Občania nad 65 rokov v Senici majú po novom podľa schváleného dodatku všeobecne záväzného nariadenia od 1. januára 2023 nárok na zníženie poplatku za komunálny odpad o 30 percent. Informovala o tom hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

 

Ako doplnila, nárok na zníženie poplatku majú fyzické osoby, ktoré k 1. januáru príslušného kalendárneho roka dosiahnu vek 65 rokov a viac. “V prípade, ak poplatník dovŕši vek 65 rokov počas kalendárneho roka, nárok na zníženie poplatku vzniká až v nasledujúcom zdaňovacom období,” uviedla Moravcová.

Nárok na zníženie poplatku vzniká automaticky. “Nárok sa považuje za uplatnený dosiahnutím takto ustanovenej vekovej hranice poplatníka. To znamená, že zníženie poplatku bude poplatníkom, spĺňajúcim podmienku veku, poskytnuté automaticky bez potreby podávania osobitnej žiadosti,” informovala hovorkyňa mesta.

S účinnosťou od 1. januára 2023 bude sadzba paušálneho poplatku v prípade fyzických osôb, ktoré splnia podmienky pre zníženie poplatku o 30 percent, vo výške 33,60 eura.