Regióny Trnava Top

Majiteľ reštaurácie sa vysmieva hygienikom: Nepomohla ani 1000-eurová pokuta, opatrenia dodržiavať odmieta

Reštaurácia porušuje opatrenia.
Ilustračná foto. Zdroj: TASR/AP/Gregorio Borgia

TRNAVA – Prevádzkovateľ trnavskej reštaurácie Hollywood Burger sa rozhodol bojovať proti novým opatreniam. Zakročiť musela už aj hygiena a naparila im poriadnu pokutu. Ani to ich však nezastavilo a aj napriek tomu sa rozhodli pokračovať v porušovaní opatrení, a pokutu odmietajú zaplatiť.

 

Správcovia sociálnej siete Hollywood Burger sa chvália porušovaním pravidiel a odmietaním akýchkoľvek opatrení, ktoré boli vydané pre reštaurácie. “Priatelia, v Hollywoode ostáva všetko tradične po starom, ako vždy, aj po zmene farbičky na mape. Tešíme sa na vás BEZ ROZDIELU, či už máte ZŤP, OTP, VUB, FIO, ČSOB, 365-ku, Unicredit, Tatru alebo inú banku,” zosmiešňujúco poznamenali na ich stránke na Facebooku.

Aj preto sa ich konanie rozhodli riešiť aj pracovníci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave. Podarilo sa im odhaliť hneď niekoľko porušení COVID automatu. “Na vstupných dverách do prevádzky nie sú viditeľné oznamy pre zákazníkov o umožnení vstupu do priestorov prevádzky, tak ako je to uvedené vo vyhláške,” poznamenali odborníci v rozhodnutí, ktoré zverejnili správcovia sociálnej siete Hollywood Burger. 

Ďalej tiež zistili, že “v čase kontroly sedeli a konzumovali v prevádzke celkovo ôsmi zákazníci. Z toho šiesti zákazníci sa nepreukázali príslušnými dokladmi podľa stanoveného režimu, pričom sa vyjadrili ústne, že žiadnymi takýmito dokladmi nedisponujú a nie sú ani zaočkovaní.”

Okrem toho počas kontroly zistili, “že za jedným stolom konzumovali celkovo piati zákazníci, nie členovia jednej domácnosti.” Odborníci sa preto rozhodli účastníkovi konania uložiť pokutu vo výške 1000 eur.

Je však podivuhodné s akou ľahkosťou túto správu oznámili kompetentní z Hollywood Burger na sociálnej sieti. “Víkend treba začať s humorom a úsmevom priatelia,” poznamenali v úvode a nehanbili sa ani uštipačne dodať, že “včera nám konečne dorazilo oficiálne stanovisko od hygieny s “LIKVIDAČNOU POKUTOU”.“

Akoby nestačilo, že si z celej situácie robili srandu, neplánujú však ani túto pokuto zaplatiť. “Asi teraz nepotešíme našich neprajníkov, ktorí už rozprávali ako krachujeme pre pokuty v závratných výškach ale, bohužiaľ, musíme vás sklamať. DOSTALI SME AŽ ZÁVRATNÝCH 1000€. Pokutu samozrejme nezaplatíme a podstupujeme ďalšie právne kroky, ktoré zverejníme.” Na nedodržiavanie pravidiel pritom nabádali aj ďalších majiteľov reštaurácií, “podnikatelia to kvôli tomuto ste si vyhadzovali 2 mesiace zákazníkov z vašich podnikov ???” 

Opatrenia nedodržujú aj naďalej

Hoci odborníci z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave už zakročili, kompetentní z podniku sa rozhodli pravidlá nedodržiavať aj naďalej. Avšak nie len to, týmto konaním sa ešte chvália na sociálnej sieti. “Áno, sedíme za stolom viac ako 4-ria, aj keď nie sme členmi jednej domácnosti.”

Správca sociálnej siete Hollywood Burger pre zoznam.sk potvrdil, že v nerešpektovaní pravidiel budú aj naďalej pokračovať, “do kedy to bude možné”

Obrátili sme sa preto s otázkami na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave s otázkami, aký bude ďalší postup a či plánujú aj ďalšie kontroly v spomínanom podniku. V tejto súvislosti a s podobnými otázkami sme kontaktovali aj krajských policajtov. Na odpovede stále čakáme.