Regióny Trnava

Mesto Holíč neprevádzkuje ani nezriaďuje odberné miesta

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Milan Kapusta

HOLÍČ – Mesto Holíč v súčasnosti neprevádzkuje ani nezriaďuje žiadne odberné miesto, keďže testovanie pokrývajú súkromné zdravotné zariadenia. TASR o tom informoval hovorca mesta Jaroslav Čársky.

 

V Holíči boli pri celoplošných testovaniach vytvorené mobilné odberné miesta (MOM), ktoré zriadilo mesto. “Aktuálne sú v meste zriadené MOM, ktorých zriaďovateľmi sú zdravotnícke zariadenia. Na Moyzesovej ulici sa testuje od pondelka do soboty. Na Hollého ulici sa občania môžu pretestovať aj v nedeľu. Prevádzkové hodiny sú k dispozícii na facebookovej stránke, ako aj na webovej stránke mesta,” uviedol Čársky.

Na testovanie sa občania musia zaregistrovať cez webovú stránku korona.gov.sk. “Mesto ani zriaďovatelia nemajú vplyv na registračný systém. Všetky podmienky týkajúce sa testovania sú plne v kompetencii Ministerstva zdravotníctva SR a Národného centra zdravotníckych informácií,” informoval hovorca mesta. Ako doplnil, prípadné otázky týkajúce sa funkčnosti registračného systému treba smerovať zodpovedajúcemu rezortu.