Regióny Trnava Top

MIMORIADNA SPRÁVA OZBROJENÝ muž behá po SLOBODE! Prepadol poštu a utiekol: DETAILY opísala starostka obce

ZDROJ: archív zoznam.sk
ZDROJ: archív zoznam.sk

KRIŽOVANY NAD DUDVÁHOM – Momenty hrôzy prežila dnes 25. mája pracovníčka pošty v obci Križovany nad Dudváhom. V doobedňajších hodinách sa ju totiž snažil prepadnúť zamaskovaný muž, ktorý na ňu vytiahol zbraň! Z budovy odišiel síce naprázdno, no so zbraňou stále behá na slobode.

 

Scéna ako z akčného filmu sa dnes odohrala na pobočke slovenskej pošty v obci Križovany nad Dudváhom pri Trnave. Neznámy muž prišil na poštu s jasným cieľom – vylúpiť miestnu pobočku. Po tom, ako pristúpil ku miestnej zamestnankyni, na ňu vytiahol zbraň. Tá mu však peniaze odmietla vydať.

Lupič teda odišiel naprázdno. „Celé sa to zvrtlo veľmi rýchlo. V našej obci sídli pošta priamo v budove obecného úradu, kde som, zhodou okolností, bola aj ja. Nič som nezaregistrovala, ani nepočula,“ povedala  pre zregionu.sk starostka obce Svetlana Královičová.

Ako ďalej hovorí, o lúpeži zistila až keď za ňou prišli policajti. „Prišli za mnou hore. Ja som im poskytla všetky dostupné kamerové záznamy, ktoré v obci máme. Na nich bolo len vidno, že muž mal kapucňu, bol vysoký a mal rúško na tvári. Netuším o koho išlo,“ opísala útočníka starostka.

AKTUÁLNE Na Slovenku už o CHVÍĽU udrú SILNÉ BÚRKY! Hrozia veľké ŠKODY: Vieme, kde presne

Po tom, ako mu zamestnankyňa pošty odmietla vydať peniaze, muž spanikáril a utiekol. Ozbrojeného muža však polícia stále nenašla.

Naša redakcia oslovila aj Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Trnave. “Vyšetrovateľ vykonáva prvotné procesné úkony na objasnenie priebehu skutku a stotožnení páchateľa. Bližšie informácie z dôvodu možného zmarenia vyšetrovania zatiaľ nie je možné poskytnúť,” uviedla policajná krajská hovorkyňa Mária Linkešová.