MIMORIADNE FOTO Ladislav náhle ZMIZOL z domu a viac ho NEVIDELI: Trpí vážnou chorobou! Nasadili už aj VRTUĽNÍK ministerstva

HORNÉ SALIBY – Polícia z Galanty naďalej pátra po nezvestnom 76-ročnom seniorovi Ladislavovi. Odišiel v nedeľu (7.7.) z domu a už sa nevrátil. Trpí vážnou chorobou, môže byť dezorientovaný. Nevideli ste ho niekde?

Aktualizované 11. júla: Nezvestný dôchodca sa našiel živý v poslednej chvíli. „Nezvestný pán Ladislav sa včera počas rozsiahlej pátracej akcie našiel živý a zároveň v poslednej chvíli. Bol nájdený policajným psom. Naši vyškolení medici sa ho ihneď po nájdení ujali, poskytli mu predlekársku prvú pomoc a starali sa oňho až do príchodu RLP a hasičov. Nezvestný pán sa nachádzal v zlom zdravotnom stave a bol urýchlene prevezený do nemocnice,“ informoval Pohotovostný pátrací tím.

Pátrali po ňom s vrtuľníkom

Muž mal odísť v nedeľu (7.7.) z miesta bydliska v Horných Salibách v čase od 17.00 hod. do 18. 00 hod. Informovala o tom trnavská krajská polícia na sociálnej sieti. Ladislav má diagnostikovanú demenciu, takže môže byť dezorientovaný.

Pátranie po Ladislavovi pokračovalo aj v stredu (10.7.). Okrem polície po ňom pátrala aj Letka Ministerstva vnútra SR. „Policajti dnes v čase od 10 00 hod. vykonávajú opätovnú pátraciu akciu, ktorá je realizovaná za účelom vypátrania nezvestnej osoby,“ približuje trnavská polícia na sociálnej sieti.

Zdroj: FB/Polícia SR – Trnavský kraj

„Do pátracej akcie je nasadený aj Pohotovostný pátrací tím, ktorý sa venuje pátraniu po nezvestných osobách v rámci Slovenskej republiky. Polícia využila služby vrtuľníka Ministerstva vnútra, boli nasadení aj psovodi so služobnými psami,“ dodali policajti.

 

Viac o téme: aktualizované, Horné Saliby, nezvestná osoba, pátranie

Súvisiace články