MIMORIADNE Pri Dolnom Chotári zrejme vykopali telesné pozostatky zabijaka mafie so skleneným okom

DOLNÝ CHOTÁR – Po rokoch pátrania a márneho hľadania vykopali v dedine neďaleko Galanty pozostatky zavraždeného muža. Informácie z prostredia polície hovoria o tom, že nájdenou obeťou môže byť obávaný zabijak mafie so skleneným okom Róbert Nigut. Ten sa mal stať obeťou vražedného gangu okolo starostu Dolného Chotára Františka Doru. Pozostatky Róberta Niguta hľadali policajti s bagrami v ilegálnom pohrebisku takmer tri roky. Informáciu ako prvý priniesol portál tvnoviny.sk.

 

Na kostrové pozostatky narazila lyžica jedného z bagrov vo štvrtok krátko pred deviatou hodinou. Hneď na to sa ťažká technika zastavila. Miesto nálezu uzavreli a ohradili policajnou páskou. Miesto nálezu pozostatkov miestni nazývajú Čierne vody. Nachádza sa hneď za mostom vedúcim ponad Malý Dunaj za obcou Dolný Chotár.

Aktuálne sa čaká na výjazd elitných policajtov Národnej kriminálnej agentúry, ktorí miesto nálezu zadokumentujú. Lopata, ktorou majú pozostatky z bahennej pôdy vykopávať je obalená v špeciálnej fólii. Dôvodom je, aby sa pozostatky nekontaminovali cudzou DNA alebo iným biologickým materiálom. To, či skutočne nájdené telo patrí obávanému zabijakovi gangu okoličányovcov potvrdí až vykonaná pitva a testy DNA. Tú budú experti porovnávať so vzorkami od rodinných príslušníkov.

Muža so skleneným okom do bahnistého terénu za mostom v obci mal „odpratať“ Ladislav Alföldi, ktorý sa k skutku priznal. Muži zákona s bagrami prehrabávali terén od začiatku decembra minulého roka. Nájsť pozostatky chladnokrvného Niguta sa im však vtedy nepodarilo.

ZÁSADNÝ ZVRAT! “Tu som ho zakopal” Vrah ukázal policajtom ilegálny hrob zabijaka mafie

Vraždil na pokyn Doru

Z úst Alföldiho odznelo na súde, ktorý bol sa 6. decembra kľúčové priznanie, ktoré celú kauzu spustilo. Sám Alföldi patril medzi členov najkrvavejšieho gangu v histórii Slovenska a bol poskok starostu Dolného Chotára Františka Doru. Alföldi, ktorý mal obom Dorovcom robiť akúsi ochranku aj vodiča priznal pred súdom, že vraždil na pokyn syna starostu Františka Doru mladšieho. Dora mladší zas trvá na tom, že si vraždu Niguta neobjednal. Alföldi, ktorý mal obom Dorovcom robiť poskoka starostu Dolného Chotára Františka Doru sa priznal aj k vraždám ďalších troch ľudí. V súčasnosti je odsúdený na 25 rokov.

Niguta zastrelil cez sedačku

Muž so skleneným okom bol pravou rukou bossa gangu okoličányovcov na východe Slovenska. Zločineckej skupine, ktorej boss Robert Okoličány je stále na úteku pripisujú dokopy päť vrážd. Nigut, inak prezývaný aj Luciano je už deväť rokov v pátraní medzi najhľadanejšími zločincami sveta a je právoplatne odsúdený za niekoľko vrážd na doživotie. Alföldi sa okrem iného na súde priznal aj k tomu, ako sa Niguta zbavil. Malo sa to odohrať v roku 2013, na pozemku Františka Doru mladšieho v Čiernom Brode. Mal podľa svojho svedectva Niguta zastreliť cez zadné sedadlo auta, pretože sa chladnokrvného mafiána jednoducho bál.

Viac o téme: Dolný Chotár, Interpol, mafia, mafiánsky zabijak, NaKA, pátranie, Róbert Nigut, telesné pozostatky, telo

Súvisiace články