Regióny Trnava

Modernizácia cesty v Dolných Orešanoch za milióny sa odkladá na jar. Pre sporné záležitosti v projekte

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Michal Svítok

TRNAVA – Trnavský samosprávny kraj posúva termín rekonštrukcie cesty v Dolných Orešanoch za 2,5 milióna eur, aj keď zmluva so zhotoviteľom bola podpísaná už začiatkom júla. Dôvodom sú podľa informácií agentúry SITA problémy s projektovou dokumentáciou. Modernizácia cesty v Dolných Orešanoch bude platená z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

„Po ukončení verejného obstarávania župa podpísala zmluvu s realizátorom stavby. Aktuálne prebiehajú rokovania s projektantom a so stavebnou firmou ohľadom niektorých sporných záležitostí. Vzhľadom na termín a blížiace sa zimné obdobie preto župa momentálne posunula plánovaný termín realizácie na jar budúceho roka,“ informoval agentúru SITA Miroslav Knap, riaditeľ odboru stratégií a projektov Trnavského samosprávneho kraja. Župa sa podľa neho bude snažiť vyriešiť problematické otázky tak, aby bolo možné využiť európske fondy na opravu ciest v plnom rozsahu.

Žiadosť o nenávratný finančný príspevok na modernizáciu cesty II/502 v Dolných Orešanoch schvaľovali poslanci Trnavského samosprávneho kraja ešte v predchádzajúcom volebnom období, predpokladané náklady boli vtedy vyrátané na 4,8 milióna eur. Podľa dôvodovej správy je stavebno – technický stav tejto cesty podľa platných noriem charakterizovaný ako veľmi zlý až havarijný. Na ceste je rozpadnutý povrch, časté výtlky, sieťové a priečne trhliny a poklesy vozovky. Okrem tohto úseku poslanci schvaľovali žiadosť o financovanie aj pre ďalšie štyri úseky ciest v kraji, na tých už cestári pracujú.