Regióny Trnava Dunajská Streda

NA ZDRAVIE si pripil a sadol za volant: 79-ročný muž skončil v jarku

DUNAJSKÁ STREDA – V utorok privolali policajtov ku kurióznej nehode. Jej hlavným aktérom bol 79 – ročný muž. Nebolo by na tom nič zvláštne keby sa vodič v pokročilom veku nerozhodol pred jazdou posilniť nejakým tým aperitívom. “79 ROČNÝ PÁN CHCEL OPÄŤ ZAŽIŤ ADRENALÍN. NA ZDRAVIE, ČI NA GURÁŽ… A LADU PREKOTIL DO POĽA” prezradili k prípadu policajti. 

 

Vodičom havarovaného auta Lada Niva bol 79 – ročný dôchodca. Keďže pred jazdou sa rozhodol opiť, nezvládol riadenie. Na ceste II. triedy, medzi obcou Baka a mestom Gabčíkovo, zišiel mimo cestu, narazil do stromu a skončil prevrátený v poli. Pri podguráženom dôchodcovi našťastie stáli všetci svätí. “Vyviazol len so zraneniami, s ktorými skončil v dunajskostredskej nemocnici na pozorovaní” informovali policajti.
Auto ostalo prevrátené v jarku.
Zdroj: FB Polícia – Trnavský kraj
Po dychovej skúške bolo zrejmé, prečo starý pán neudržal auto na ceste. Policajtom nafúkal bezmála 1,5 promile alkoholu. Na mieste mu zadržali vodičský preukaz. Objasnili privolaní muži zákona. “Dôchodca sa, svojou jazdou v opitosti, dopustil prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Za tento skutok ho môže súd poslať do väzenia až na 1 rok” dodali.