Regióny Trnava

Najviac nehôd v Trnavskom kraji sa stalo v pondelok

Zdroj: FB / Polícia SR - Trnavský kraj

TRNAVA – Policajti na cestách Trnavského kraja riešili v mesiaci november 107 dopravných nehôd, čo je o 17 menej ako v novembri minulého roka. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

 

Najviac nehôd zadokumentovali v okresoch Trnava, Dunajská Streda a Senica. “Najrizikovejšie dni boli pondelok a v tesnom závese piatok, pričom ku kolíziám išli dopravní policajti najčastejšie v poobedných hodinách,” uviedla Antalová.

V novembri zomrelo na cestách kraja päť osôb. “Počet obetí tragických nehôd oproti minulému obdobiu narástol takmer trojnásobne. Najväčší nárast zaznamenala polícia v okrese Senica, kde zahynuli na cestách tri osoby. Ďalší prišli o život v okresoch Trnava a Piešťany,” doplnila krajská policajná hovorkyňa.

V rámci kraja sa päť osôb zranilo ťažko, pričom tri z nich sú evidované v okrese Senica. “V tomto okrese sme zaznamenali nielen najviac zranených, ale oproti minulému roku aj negatívny nárast, a to až o trojnásobok. Okrem toho 37 účastníkov nehôd utŕžilo ľahké zranenia,” informovala Antalová.

Policajti pri šetrení dopravných nehôd odhalili celkom 12 vodičov pod vplyvom alkoholu. V rámci kraja ide o klesajúcu tendenciu. Nárast eviduje polícia len v okresoch Trnava a Senica. V okrese Trnava namerali alkohol po nehode šiestim vodičom, ich počet sa tak oproti novembru 2019 zdvojnásobil.

Najviac dopravných nehôd spôsobili vodiči motorových vozidiel, nemotoroví účastníci zapríčinili sedem nehôd, z čoho päť chodci. Hlavnými príčinami dopravných nehôd bolo podľa policajných analýz porušenie povinností vodiča a neprispôsobenie rýchlosti svojim schopnostiam a stavu cesty.