Nenechajte si to ujsť. V Západoslovenskom múzeu sprístupnili novú výstavu fotografií

TRNAVA – Trnavské osvetové stredisko sprístupnilo vo výstavných priestoroch Západoslovenského múzea v Trnave výstavu fotografií Vernera Scheibenreifa a Milana Marônka. Výstava fotografií je súčasťou projektu KreaTiviTa 2021, ktorého hlavným partnerom je Fond na podporu umenia.

 

Verner Scheibenreif sa venuje voľnej maľbe, keramike a fotografovaniu. „Svojou fotografickou tvorbou sa snaží sprostredkovať záznam konkrétnych dejov, pocitov, mikropríbehov ľudí a vecí, ktoré sú pretlmočené špecifickou poetikou všedného okamihu,“ uviedla Milada Kotlebová z Trnavského osvetového strediska, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja.

„V prácach Milana Marôneka žánrovo prevažuje výtvarné stvárnenie krajiny, architektúra, zátišie a makrofotografia. Veľmi rád vytvára audiovizuálne kompozície, v ktorých hudobná zložka ešte viac zintenzívňuje vnímanie obrazu,“ doplnila Kotlebová o druhom z autorov, ktorý sa venuje fotografickej tvorbe od roku 1976. Výstavnú kolekciu tvoria farebné a čiernobiele snímky, na ktorých autor zachytil panorámy a krajinárske scenérie z oblasti Košarísk, Brezovej pod Bradlom, Myjavy a okolia.

Výstavu fotografií majú možnosť vidieť návštevníci Západoslovenského múzea v Trnave do 31. mája.

Viac o téme: Fond na podporu umenia, fotografie, fotografovanie, keramika, KreaTiviTa 2021, maľba, Osvetové stredisko, priestory, Trnavský samosprávny kraj, Verner Scheibenreif, výstava, Západoslovenské múzeum v Trnave

Súvisiace články