Regióny Trnava Senica

Nenechajte si to ujsť. Známa výstava fotografie Náhlikova Senica je opäť tu

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

SENICA – Vo výstavných priestoroch Záhorského osvetového strediska v Senici sprístupnili výstavu fotografií zo 61. ročníka Náhlikovej Senice 2021. Informoval o tom Tomáš Jurovatý zo Záhorského osvetového strediska.

 

Regionálnu výstavu neprofesionálnej fotografickej tvorby z okresov Senica a Skalica pripravilo Záhorské osvetové stredisko, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja. “Náhlikova Senica 2021 je regionálnym kolom celoštátnej postupovej súťaže a výstavy amatérskej fotografickej tvorby AMFO, ktorej vyhlasovateľom a odborným garantom je Národné osvetové centrum,” uviedol Jurovatý.

Ako doplnil, v tomto ročníku vyhlasovateľ súťaže zmenil rozsah vekových kategórií. “Hodnotí sa skupina autorov do 15 rokov, skupina autorov od 15 do 25 rokov a skupina autorov nad 25 rokov. Zrušená bola kategória multimediálnych prezentácií a vytvorená bola nová kategória s názvom experiment,” doplnil Jurovatý.

Do súťaže sa tento rok prihlásilo 24 autorov s celkovým počtom 151 fotografických prác. Odborná porota uskutočnila výber fotografií na výstavu, z ktorých zostavila kolekciu v celkovom počte 70 fotografií. Výstava je sprístupnená verejnosti do 21. mája vo výstavných priestoroch Záhorského osvetového strediska v Senici. Otvorená je v pracovných dňoch od 8.00 do 16.00 h.