Regióny Trnava Sereď

Neskusená vodička si nevšimla chodcu na osvetlenom prechode

SEREĎ – Mladá vodička nezabrzdila na prechode. Chodcovi nedala prednosť a zrazila ho v plnej rýchlosti. Utrpel vážne zranenia, leží v nemocnici v kritickom stave.

 

Trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví s následkom ťažkej ujmy vedie polícia voči 19-ročnej vodičke osobného vozidla Chevrolet Aveo, ktorá v utorok po 21.00 h zrazila na osvetlenom priechode pre chodcov v Seredi 24-ročného muža.

Zničené auto po zrážke s chodcom.
Zdroj: fb. Polícia Trnavský kraj

K nehode prišlo bez toho, že by vodička začala brzdiť. Podľa krajskej policajnej hovorkyne v Trnave Zlatice Antalovej náraz bol taký silný, že muž preletel cez auto a skončil na zemi v bezvedomí, s vážnymi poraneniami hlavy a je v kritickom stave. “Privolaní záchranári muža previezli do trnavskej nemocnice. Dychová skúška alkohol u mladej vodičky nepotvrdila. Prítomnosť alkoholu u chodca bude zisťovaná z jeho krvi. Policajti na mieste žene zadržali vodičský preukaz,” uviedla hovorkyňa. Polícia na zistení okolností a presnej príčiny nehody podľa jej slov intenzívne pracuje.

“Polícia apeluje najmä na mladých a neskúsených vodičov, aby nepreceňovali svoje schopnosti a šoférovaniu venovali plnú pozornosť. Zvýšiť opatrnosť a spomaliť je potrebné najmä v blízkosti priechodov pre chodcov. Kamaráti, mobil, všetko počká. Stačí totiž okamih a výčitky svedomia nezmiznú do konca života,” dodala Antalová.