Regióny Trnava

Netradičný Deň učiteľov. Ocenení pedagógovia držali minútu ticha

Zdroj: TASR / Dano Veselský

TRNAVA – Dvanásť pedagógov z dvanástich trnavských školských zariadení ocenilo dnes mesto Trnava pri príležitosti Dňa učiteľov. Prijatie sa konalo v čase, keď sa školy na celom Slovensku na poludnie pripájali k protestu Dňa učiteľov v čiernom. Na jeho podporu držali minútu ticha aj trnavské ocenené učiteľky, päť z nich prišlo na radnicu oblečených v zmysle protestu v čiernom.

 

“Vyzvať účastníkov slávnostného prijatia na podporu protestu o 12. hodine priamo na radnici nás poverili kolektívy učiteľov zo Základnej školy (ZŠ) s materskou školou (MŠ) v Trnave-Modranke a z MŠ na Hodžovej ulici,” uviedla vyzývateľka Ľubica Lutzbauerová. Podľa jej slov sa pripojili všetky prítomné učiteľky.

Pedagogičky prijala viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská. Pre TASR povedala, že mesto si cení neľahkú prácu pedagógov a chce vytvárať v rámci svojich kompetencií priestor na zlepšenie podmienok pedagogického procesu i ohodnotenia učiteľov v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti.

Ku Dňu učiteľov v čiernom sa v Trnave podľa webu Iniciatívy slovenských učiteľov pripojilo najmenej 16 škôl od materských, základných, stredných až po Pedagogickú fakultu Trnavskej univerzity a tanečné konzervatórium. V Hlohovci to bolo šesť škôl, v Piešťanoch tri a v Seredi päť. Najmenej 15 ďalších škôl sa pripojilo v regiónoch týchto okresných miest.