Regióny Trnava Sereď Dunajská Streda Galanta

Nevydarená silvestrovská oslava. Po použití pyrotechniky zhorel rodinný dom

ŠOPORŇA – V prvých hodinách roka 2022 zasahovali hasičské jednotky zo Serede, Galanty, Trnavy a Dunajskej Stredy pri požiari rodinného domu v obci Šoporňa v okrese Galanta. Informovala hovorkyňa Hasičského a záchranného zboru v Trnave Lena Košťálová.

 

“Príjazd hasičskej techniky bol spomalený na určitých úsekov cesty hmlou. Do príchodu hasičov sa sused pokúsil požiar uhasiť záhradnou hadicou,” uviedla Košťálová. Zasahujúci príslušníci sa pomocou výsuvných rebríkov dostali na povalu, kde sa snažili odpojiť rodinný dom od zdroja elektrickej energie. “Na lokalizáciu a likvidáciu bol použitý jeden vysokotlakový prúd a jeden C prúd. Z domu bola vynesená jedna fľaša propán-butánu a následne sa začalo s jej ochladzovaním na voľnom priestranstve,” informovala hovorkyňa Hasičského a záchranného zboru.

Ako doplnila, povalu domu po uhasení prekontrolovali termovíznou kamerou, ktorá svojimi meraniami preukázala viaceré skryté ohniská v stropnom medzipriestore. “Predbežná škoda, ktorá vznikla majiteľom, bola vyčíslená na hodnotu 10.000 eur. Požiar vznikol v dôsledku používania zábavnej pyrotechniky. Pri udalosti zasahoval aj Dobrovoľný hasičský zbor obce Pata a Váhovce,” uviedla Košťálová. Počas silvestrovskej noci príslušníci v Trnavskom kraji zasahovali celkovo deväťkrát. Štyri výjazdy absolvovali hasiči z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Galante. Hasiči z Trnavy a z Piešťan zasahovali dvakrát a jedenkrát museli ísť na výjazd hasiči zo Skalice.