Regióny Trnava Galanta Top

VEĽKÉ PÁTRANIE! Bývalý POLICAJNÝ HOVORCA je NEZVESTNÝ už piaty deň

GALANTA – Pátrajú už piaty deň! Vo vodách štrkoviska Čierna voda v okrese Galanta, známeho najmä obyvateľom Trnavského kraja, zmizol vynikajúci plavec, policajt a exhovorca žilinskej polície Igor Mahút (†62). Potápanie, za ktorým sa tam vybral spolu s priateľom, sa mu vo vodách Čiernej vody stalo osudným.

 

Už od štvrtka minulého týždňa hľadajú záchranárske jednotky telo 62-ročného potápača Igora Mahúta. Nasadení poli policajti, potápači, hasiči, všetci hľadajú telo bývalého policajného hovorcu zo Žiliny Igora Mahúta (†62). „Môžeme potvrdiť, že polícia v Galante aj naďalej vykonáva rozsiahlu pátraciu akciu po nezvestnej osobe. Do pátracej akcie boli nasadené viaceré útvary s policajnými potápačmi, o pomoc sme požiadali aj hasičov a vojakov so špeciálnou technikou,” povedala trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová s tým, že v pondelok pátranie pokračuje naďalej.

Osudné potápanie na Čiernej vode, potápači hľadajú telo Igora.
Zdroj: tvnoviny.sk

Posledné potápanie

Na obľúbené miesto pre potápačov prišiel Igor s priateľom vo štvrtok popoludní. Obliekli si profesionálny potápačský výstroj a venovali sa potápaniu. Ani po hodine sa však Igor nevynoril, čo sa jeho priateľovi nezdalo. Najskôr ho hľadal pod vodou sám, keď ho však nenašiel, radšej zavolal políciu. Podľa informácií tvnoviny.sk nezvestný potápač mal vyše 30-ročné skúsenosti. Dokonca mal byť aj vynikajúci plavec, keďže údajne trénoval aj vodnopólistov.