Regióny Trnava Top

Obcou otriasol VÝBUCH BANKOMATU: Hrozný čin má dohru!

Zdroj: FB / Polícia SR - Trnavský kraj

TRNAVA – V kauze výbuchu, ktorý ešte začiatkom roka otriasol obcou Štvrtok na Ostrove, nastal posun. Polícii sa dostala do rúk dvojica mužov, ktorí ho majú mať na rováši. Tí môžu teraz stráviť roky za mrežami.

 

Polícia na sociálnej sieti informovala o to, že dvaja muži vo veku 31 a 27 rokov skončili včera v putách. Predchádzala tomu policajná razia trnavských a dunajskostredských policajtov a kukláčov pohotovostného policajného útvaru Trnava. „Policajný vyšetrovateľ ich oboch na základe dôkazov obvinil z obzvlášť závažného zločinu krádeže v súbehu so zločinom poškodzovania veci,“ uvádza polícia.

Celá kauza odštartovala ešte začiatkom tohto roka. „Obvinení mali po vzájomnej dohode prísť 12. januára, krátko po 04.00 h ráno do obce Štvrtok na Ostrove, na požičanom aute VW Passat. To pristavili k miestnej predajni potravín s bankomatom,“ informovali policajti. Muži do bankomatu následne vpustili výbušnú zmes z plynovej bomby a túto na diaľku odpálili. Pri výbuchu poškodili nielen bankomat, ale aj budovu, v ktorej bol umiestnený. Jeden z páchateľov následne vošiel do obchodu a z vybuchnutého bankomatu zobral všetky kazety s hotovosťou. Páchatelia z miesta činu následne spoločne ušli aj so sumou niekoľko sto tisíc eur. Okrem peňazí spôsobili aj ďalšie škody na majetku, ktorých hodnota sa vyšplhala na viac ako 28 000 eur.

 

Zdroj: FB / Polícia SR – Trnavský kraj

„Policajti na objasnení vykradnutého bankomatu začali intenzívne pracovať. Na mieste činu sa podarilo kriminalistom zaistiť viacero významných dôkazov, ktoré nakoniec domohli spolu s ďalšími operatívnymi informáciami usvedčiť osoby. Z policajného vyšetrovania je zatiaľ zrejmé, že osoby sa poznali a na krádež sa vopred pripravovali. Z protiprávnej činnosti ich usvedčili nakoniec aj tri domové prehliadky v meste Galanta a v obci Jelka,“ uviedla polícia.

Muži zákona pri nich našli a zaistili finančnú hotovosť, vozidlo VW Passat, ktoré bolo použité pri trestnej činnosti, tlakové nádoby a takzvané zastavovacie ježe. „Pri služobnom zákroku došlo, z dôvodu bezpečnosti zasahujúcich policajtov, k usmrteniu dvoch psov bojových plemien,“ uviedli.

Vyšetrovateľ mužov obvinil a zároveň spracoval podnet na návrh na ich väzobné stíhanie. „Do rozhodnutia súdu budú osoby naďalej zadržané v cele policajného zaistenia,“ uvádza polícia V prípade dokázania viny im môže hroziť 10 až 15 rokov za mrežami. Polícia v súvislosti s osobami preveruje okrem toho aj ďalšie prípady.