OBROVSKÁ TRAGÉDIA Mladá šoférka Žanet odišla skôr z práce: Domov sa už nevrátila! Čo sa stalo? Zo SLOV svedka MRAZÍ

VEĽKÝ MEDER – Nehoda s tragickým koncom sa stala v okrese Dunajská Streda. Mladá žena, ktorá prišla o život pri zrážke s kamiónom, sa rozhodla odísť domov z práce kvôli únave. Zdá sa, že tá sa pre Zsanett stala osudnou.

Tragická nehoda sa stala v pondelok 17. júna dopoludnia pri meste Veľký Meder. „Podľa prvotných informácií mala 30-ročná vodička ísť na aute Peugeot 2008 smerom na mesto Veľký Meder. Z doposiaľ nezistených príčin mala prejsť do protismeru a narazila do oproti idúceho nákladného vozidla,“ uviedla trnavská krajská polícia. Zrážka s kamiónom bola pre mladú ženu fatálna. 

ZDROJ: Polícia SR

Z práce odišla pre únavu, vodičovi sa zdalo, že zaspala

Zsanett, masérka z Nových Zámkov, sa už domov k svojím blízkym nevrátila. Podľa jej známych pred nehodou sa sťažovala na únavu. „Odišla z práce pre únavu,“ povedal jeden z nich. Mladá žena bude chýbať mnohým. „Drahá Zsani, nech ti je zem ľahká,“ napísala Anikó s bolesťou v srdci.

Vodič kamiónu po tom, ako vyšiel zo zákruty uvidel oproti idúce auto vo svojom jazdnom pruhu. Pri pohľade na vodičku mal dojem, že zaspala za volantom. ​„Auto išlo rovno oproti nemu. Vodička mala sklonenú hlavu, keď vrazila do kamiónu. Vodič je v šoku, ale je v poriadku, čo sa týka zdravia,“ povedal pre noviny.sk svedok nehody Christian.

„Dôvod prečo odišla z práce bolo to, že je unavená, zatiaľ čo som mal informáciu. Takže sa vlastne podpísala pod nehodu únava,“ povedal pre televíziu aj znalec z odboru cestnej dopravy Ladisla Šipula. Podľa dlhej brzdnej stopy vodič kamióna na auto vo svojom jazdnom pruhu reagoval včas, miesto zrážky bolo o desiatky metrov ďalej.

„Vodiča kamiónu podrobili policajti dychovej skúške s negatívnym výsledkom,“ uviedla ďalej polícia.

ZDROJ: Polícia SR

Niektorí apelujú, že vodička mala radšej počkať alebo vyhľadať pomoc, únava totiž môže byť príznakom  rôznych diagnóz. „Ak sa človek necíti zdravotne dobre, radšej do auta ani len nesadá. Lepšie si zavolať pomoc, ako riskovať stratu života,“ píše výstražne jeden z komentujúcich.

Polícia ale stále zisťuje presné príčiny a okolnosti dopravnej nehody.

ZDROJ: Polícia SR

Viac o téme: dopravná nehoda, kamión, tragédia, Veľký Meder

Súvisiace články