Regióny Trnava Dunajská Streda Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA na kúpalisku! O život prišla len 14-ročná Laura: Čo sa stalo? Z ODKAZU sestry puká srdce

Ilustračné foto. Zdroj: FB/Air - Transport Europe, letecká záchranná služba, TASR/Henrich Mišovič

DUNAJSKÁ STREDA – Víkendové nešťastie v Thermalparku v Dunajskej Strede sa napokon skončilo tragicky. Laura (†14), ktorá sa topila na kúpalisku, po niekoľkých dňoch zomrela. Polícia to vyšetruje ako usmrtenie.

Krásny deň na kúpalisku sa zmenil na tragédiu. Po tom, čo sa 14-ročná Laura minulú sobotu topila v  bazéne v Dunajskej Strede, ju privolaní záchranári museli oživovať a v ťažkom stave ju letecky previezli do nemocnice v Bratislave. Žiaľ, vo štvrtok zomrela.

Zasiahol plavčík včas?

Podľa informácií Nového Času mala v bazéne dostať epileptický záchvat. Pod vodou mala stráviť údajne až 7 minút. „Operátor tiesňovej linky 155 vyslal ambulanciu RLP a záchranársky vrtuľník k maloletej pacientke, ktorá sa topila. Po úspešnej resuscitácii bola letecky transportovaná zaintubovaná na umelej pľúcnej ventilácii do Národného ústavu detských chorôb,“ priblížila hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Petra Klimešová.

Vedenie kúpaliska odmieta obvinenia, podľa ktorých v čase topenia sa dievčaťa nebol na mieste žiaden plavčík. Podľa riaditeľa kúpaliska mali na mieste činu plavčíkov, ktorí okamžite zasiahli. „Oni dobehli, riešili prípad, ale ako to presne bolo a kto čo robil, k tomu sa neviem vyjadriť,“ uviedol riaditeľ Gabriel Somogy.

Vyšetrujú to ako usmrtenie

Prípadom sa zaoberá nielen vedenie kúpaliska, ale aj polícia. Vo vyšetrovaní už nastala zmena. Pôvodne bolo vo vecí vedené trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. „Vyšetrovateľ kriminálnej polície skutok vzhľadom na okolnosti prekvalifikoval na trestný čin usmrtenia. V súčasnosti vykonávame úkony potrebné na riadne objasnenie sobotnej udalosti,” uviedla  trnavská krajská policajná hovorkyňa, Zlatica Antalová. Ako dodala, vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie a vek osoby polícia bližšie informácie neposkytuje.

Najbližší zosnulej prežívajú obrovskú bolesť. „V našich srdciach budeš žiť navždy, Laura,“ poslala odkaz na druhý svet na sociálnej sieti Laurina staršia sestra keď zdieľala ich spoločnú fotku.