Regióny Trnava

Obyvatelia troch trnavských sídliskových dvorov sa môžu vyjadriť k ich revitalizácii. Budú súčasťou projektovej dokumentácie

Trnavská radnica, Zdroj: Archív

TRNAVA – Mesto Trnava pripravuje revitalizáciu troch sídliskových dvorov medzi bytovými domami na Tehelnej, Hlbokej a Bučianskej ulici. Ľuďom z tejto lokality dáva možnosť vyjadriť sa k budúcemu využitiu a vzhľadu týchto priestorov cez online dotazník. Na desať otázok z neho môžu odpovedať do 8. marca.

 

„Mesto postupuje metódou participatívneho plánovania a mieni do zadania pre spracovateľa projektu obnovy dvorov zahrnúť názory, postrehy a nápady obyvateľov. Rovnako už postupovalo napríklad v prípade verejných priestorov na Ulici Gejzu Dusíka, ktoré boli odovzdané do užívania v máji minulého roku,“ informovala hovorkyňa trnavskej radnice Veronika Majtánová.

Samospráva chce podľa nej v troch vnútroblokoch vytvoriť príjemné prostredie, v ktorom budú môcť celé rodiny od najmenších až po skôr narodených spoločne relaxovať a venovať sa spoločným športovým aktivitám. Ide o územie s rozlohou približne 2,5 hektára. Respondenti by sa podľa Majtánovej mali vyjadriť k tomu dvoru, pri ktorom bývajú. Výsledky dotazníkového prieskumu radnica zverejní na webovom sídle trnava.sk.

Samospráva sa o názory obyvateľov bytových domov zaujímala aj v prípade podobných plánov na Hospodárskej ulici, Na hlinách a na Golianovej ulici, ktoré na obnovu ešte čakajú.