Regióny Trnava

Okresný úrad v Trnave distribuuje testy pre zamestnávateľov v kraji

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Roman Hanc

TRNAVA – Okresný úrad (OÚ) Trnava je pripravený uspokojiť žiadosti zamestnávateľov na testovanie zamestnancov na ochorenie COVID-19 do celkovej výšky 30 000 kusov testov. OÚ je príslušný distribúciou testov pre jednotlivé okresy Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), TASR o tom informoval vedúci odboru krízového riadenia OÚ Stanislav Krištofík. Testy sú už priebežne vydávané na základe požiadaviek.

 

“Pre OÚ Hlohovec a Dunajská Streda je to po 6000 kusov, pre OÚ Senica, Skalica a Piešťany po 1500 kusov, OÚ Galanta 3500 kusov a na OÚ Trnava je k dispozícii 10 000 testov,” uviedol Krištofík.

O testovanie po vlastnej linke prejavila podľa jeho informácií záujem trnavská automobilka Stellantis (predtým Groupe PSA Slovakia), kam bolo vydaných 4000 testov a ešte bude ďalších 6000. “Pre Amazon v Seredi je určených 3500 testov na testovanie zamestnancov, spoločnosť Bekaert mala v Hlohovci záujem o 1600 kusov a pre prevádzku v Sládkovičove o ďalších 900 kusov. Saneca Hlohovec plánuje otestovať 1800 osôb, Slovenské cukrovary Sereď 400 ľudí. “Testov na zabezpečenie testovania pre zamestnávateľov po dodaní od ministerstva vnútra je aktuálne dostatok,” dodal Krištofík.