Regióny Trnava Skalica

Pandemická situácia v skalickej nemocnici sa mierne zlepšuje

Ilustračná foto. Zdroj: nspskalica.sk

SKALICA – Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) Skalica za uplynulé dni zaznamenala mierne zlepšenie pandemickej situácie. TASR o tom informovala hovorkyňa spoločnosti Agel Martina Pavliková.

 

Prejavilo sa to v poklese počtu pacientov s novým koronavírusom, ako aj zamestnancov nemocnice. “Veríme, že tento pozitívny trend už bude trvalý, napriek tomu v nemocnici stále platia prísne protiepidemické opatrenia a zákaz návštev pacientov,” uviedla hovorkyňa.

  “Aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť 30 pacientom s COVID-19, stav troch pacientov je vážny a vyžadujú si napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Oproti minulému týždňu počet pacientov mierne poklesol,” doplnil riaditeľ Jakub Rybár. Nemocnica má aktuálne pozitívnych šesť zdravotníkov, ďalších päť je v karanténe. “Za minulý týždeň sme realizovali viac ako 80 operačných výkonov, v prípade trvalého zlepšenia situácie by toto číslo mohlo narastať,” informoval riaditeľ. V uplynulom týždni nemocnica realizovala takmer 900 testov na nový koronavírus, pozitivita dosiahla 28 percent. “Vykonali sme aj takmer 900 vakcinácií pre registrovaných záujemcov,” doplnil riaditeľ.