Regióny Trnava Galanta Top

TRAGICKÝ KONIEC PÁTRANIA! Policajta a bývalého hovorcu ŽILINSKEJ POLÍCIE našli MŔTVEHO

Zdroj: tvnoviny.sk

GALANTA/ŽILINA – Pátranie po kolegovi skončilo. Potápači ho vo vodách štrkoviska Čierna voda v okrese Galanta hľadali neuveriteľných 8 dní! Igor Mahút (†61) bol príslušníkom polície a exhovorcom Krajského riaditeľstva Policajného zboru Žilina. Osudným sa mu stalo potápanie s priateľom.

“Pátracia akcia prebiehala na štrkovisku Čierna Voda po našom kolegovi, 61-ročnom policajtovi a potápačovi, ktorý je služobné zaradený na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru Žilina,” uviedla trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová. Nezvestného Igora Mahúta hľadali od štvrtka ‪14. 10. 2021 potápači z viacerých útvarov policajného zboru, hasiči, potápači so špeciálnou technikou a hyperbarickou komorou. “V pátraní nám aktívne pomáhali aj českí policajní potápači z Prezidia Českej republiky a okolie prehľadávali aj vojaci z Vojenského útvaru Sereď,” doplnila s tým, že ďakujú za pomoc aj súkromnému inštruktorovi plávania a členovi rybárskej stráže.

Zdroj : FB / Polícia SR – Trnavský kraj

VEĽKÉ PÁTRANIE! Bývalý POLICAJNÝ HOVORCA je NEZVESTNÝ už piaty deň

Osudné potápanie

Igor Mahút sa bol vo štvrtok potápať s kamarátom, policajtom. “Keď sa z vody v poobedných hodinách dlho nevynáral, vyrozumel operačné stredisko cez linku 158 a nahlásil jeho nezvestnosť,” dodáva Linkešová. Operačnému uviedol, že jeho kolega je potápač s 30 ročnou praxou a spolu sa ponárali približne v hĺbke okolo 30 metrov. “Vo štvrtok záchranné zložky ukončili v teréne pátraciu akciu. Vo vode sa im podarilo lokalizovať telo muža a vytiahnuť ho z vody von,” skonštatovala s tým, že na mieste momentálne zasahuje aj privolaný obhliadajúci lekár a poverený policajt začne vo veci formálne preverovanie úmrtia ako prečin usmrtenia. “Rodine a kolegom vyjadrujeme úprimnú sústrasť,” uzavrela.