Regióny Trnava

Piešťany pripravili na adventné víkendy gastro prehliadky

Piešťany pripravili na adventné víkendy gastro prehliadky. ZDROJ: TASR /Martin Palkovič

PIEŠŤANY – Komentované gastro prehliadky pripravila na predvianočné víkendy Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany. Dostali názvy Ochutnaj Piešťany a Ako Piešťanci ku kúpeľom prišli a predstavia mesto v trochu netradičnom uhle. Informovala o tom výkonná riaditeľa Oblastnej organizácie cestovného ruchu Tatiana Nevolná.

 

“Počas gastro prehliadky Ochutnaj Piešťany sa záujemcovia dozvedia, akú cestu prešlo miesto, kde sú dnes kúpele. Vypočujú si príbehy ich zakladateľov a získajú aj praktické informácie o piešťanskej termálnej vode a sírnom bahne. Spestrením bude detektívny príbeh, ktorý sa skutočne odohral v piešťanských kúpeľoch a týka sa slávneho obrazu,” pozvala turistická sprievodkyňa Mária Michalčíková. Nebudú chýbať ani ochutnávky kúpeľných oblátok či ikonického dezertu s príznačným názvom Bahno.

Druhá komentovaná prehliadka Ako Piešťanci ku kúpeľom prišli je určená rodičom a deťom. Navštívia Kúpeľný ostrov, centrum mesta, nárožný pitný pavilón, historické hotely aj jazierka, v ktorých dozrieva slávne piešťanské bahno. “Priblížime aj legendy piešťanských kúpeľov o pávovi, lámačovi bariel aj o kráľovskom lekne a dozvedia sa, ako vyzerala v Piešťanoch liečba bahnom a vodou za čias kráľov,” dodala.

Prehliadky sa budú konať vždy v sobotu a nedeľu do 23. decembra.