Regióny Trnava Dunajská Streda

Počas futbalu v Dunajskej Strede panovala pokojná atmosféra, na poriadok dohliadali stovky policajtov

Zdroj: TASR –/ Jakub Kotian

DUNAJSKÁ STREDA – Polícia počas bezpečnostných opatrení v súvislosti s futbalovým zápasom úvodného predkola Európskej ligy medzi Dunajskou Stredou a Cracoviou Krakov nemusela vo štvrtok riešiť žiadne incidenty. Verejný poriadok nebol narušený ani v uliciach, ani na štadióne. Na bezpečnosť občanov dohliadalo takmer tristo policajtov poriadkovej, dopravnej, železničnej a kriminálnej polície. Informovala o tom trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

 

„Dá sa povedať, že v meste aj na štadióne panovala medzi fanúšikmi priateľská atmosféra,“ povedal veliteľ bezpečnostných opatrení Szilárd Csicsai, zástupca riaditeľa Okresného riaditeľstva PZ v Dunajskej Strede.

Polícia mala na rizikový zápas k dispozícii aj špeciálnu techniku a služobných psov, na výpomoc na Žitný ostrov prišli aj policajti z iných krajov Slovenska. Monitorovali najmä situáciu v centre mesta, kde sú sústredené reštaurácie a ďalšie pohostinské zariadenia, pod dohľadom však polícia mala aj ostatné časti mesta a príjazdové cesty. Krátko pred polnocou boli bezpečnostné opatrenia ukončené, návštevníci futbalového zápasu sa pomaly rozišli. Futbalisti FC DAC Dunajská Streda remizovali s poľskou Cracoviou Krakov 1:1.