Regióny Trnava

Policajti zaevidovali ďalšie vážne nehody s účasťou chodcov. Vyzývajú na opatrnosť

Zdroj: FB / Polícia SR - Trnavský kraj

TRNAVA – Policajti v Trnavskom kraji v uplynulých dňoch opäť zaevidovali niekoľko nehôd s účasťou chodcov. Na ľahkovážne správanie doplatil životom 34-ročný muž. Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, v sobotu skoro ráno sa peši presúval smerom od Galanty na Sládkovičovo, neosvetlený, bez reflexných prvkov a po strede cesty.

 

Vodič Peugeotu Boxer, ktorý ho zachytil, ho nemal šancu vidieť. Tri staršie dámy vo veku 81, 62 a 75 rokov zrazila v Senici 21-ročná vodička Kia Rio. Dôchodkyne ráno za tmy vykročili na cestu spoza autobusu bez toho, že by sa presvedčili, či je to bezpečné. Nehoda sa stala mimo priechodu pre chodcov. Zranené ženy sa budú liečiť niekoľko týždňov. Vážna nehoda sa stala aj na Hlbokej ulici v Trnave. Ako informovala Linkešová, šesťročný chlapec náhle vbehol na priechod pre chodcov, keď svietila červená.

Vodič, ktorý bol v tesnej blízkosti priechodu, vzhľadom na krátku vzdialenosť nedokázal zrážke zabrániť. Malý Trnavčan utrpel vážne poranenie nohy a skončil v trnavskej nemocnici. Ani v jednom prípade policajti alkohol u vodičov nezistili. Presné okolnosti nehôd polícia vyšetruje.