Regióny Trnava

Policajti zastavili v Trnave vodiča, ktorý nafúkal viac ako tri promile

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Martin Baumann

TRNAVA – Trnavskí policajti zastavili v pondelok popoludní na Jasnej ulici v Trnave vozidlo Suzuki Swift, jeho 48-ročný vodič nafúkal viac ako tri promile alkoholu. Policajti mu ďalšiu jazdu zakázali, obmedzili ho na osobnej slobode a následne previezli na policajnú stanicu. Ako informovala trnavská polícia na sociálnej sieti, muž čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Stíhaný je na slobode, hrozí mu trest odňatia slobody až na jeden rok.

 

Tento vodič nebol podľa polície jediným, čo sa v chladnejšom počasí chcel zohriať alkoholom. Na ceste II. triedy medzi obcami Šintava a Vinohrady nad Váhom v okrese Galanta 71-ročný vodič zišiel z cesty a zapadol. Policajti mu v dychu zistili 2,02 promile alkoholu. Dve promile prekročil aj 35-ročný muž, ktorého policajti zastavili v Galante.

51-ročná vodička nezvládla v obci Banka v okrese Piešťany riadenie, v zákrute prešla do protismeru a narazila do betónového oplotenia rodinného domu. Nafúkala 2,17 promile. Ani títo vodiči sa nevyhli obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Polícia apeluje na vodičov, aby si nesadali za volant opití. Nielenže môžu skončiť za mrežami, ale hlavne ohrozujú životy a zdravie ostatných na cestách.