Polícia obvinila muža, ktorý dobodal majiteľa predajne

MORAVSKÝ SVÄTÝ JÁN – Polícia obvinila 31-ročného Bulhara, ktorý mal cez víkend v Moravskom Svätom Jáne v okrese Senica spôsobiť majiteľovi tamojšej predajne nožnicami bodné zranenia. V prípade preukázania viny mu hrozí až desaťročný trest väzenia. Trnavská krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti. 

„Vzhľadom na závažnosť prípadu si vec prevzal vyšetrovateľ, ktorý mužovi vzniesol obvinenie za zločin ublíženie na zdraví v štádiu pokusu v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody,“ priblížila polícia.

Obvinený mal v sobotu (6. 7.) ráno vniknúť do objektu rodinného domu, súčasťou ktorého je obchod. „Mladého muža, nachádzajúceho sa v obchode, prekvapil majiteľ rodinného domu, ktorému mladík spôsobil nožnicami bodné zranenia,“ spresnila polícia.

Majiteľovi obchodu sa podarilo utiecť na ulicu, kde kričal o pomoc, keďže útočník stupňoval svoju agresivitu voči nemu. Zranenému mužovi pomohli okoloidúci občania. Polícia miesto udalosti na nevyhnutný čas uzavrela a vykonala neodkladné úkony.

Viac o téme: dobodal, majiteľ predajne, Moravský Svätý Ján, muž, obvinenie, polícia

Súvisiace články