Polícia v Trnavskom kraji odhalila dvoch vodičov s viac ako 2,5 promile alkoholu

TRNAVA – Polícia v Trnavskom kraji odhalila v uplynulých dňoch dvoch vodičov, ktorí si sadli za volant s viac ako 2,5 promile alkoholu. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave na sociálnej sieti.

 

Skalickí policajti riešili po nehode 31-ročného muža, ktorý zišiel s osobným autom mimo cestu, narazil do dopravných značiek a následne aj do stromu. „Z miesta nehody ušiel, policajti ho však bezprostredne na to zastavili. Pri dychovej skúške nafúkal 1,29 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 2,69 promile. Vodičovi sa nič nestalo. Pri dopravnej nehode došlo k zraneniu 12-ročného dievčaťa, ktoré zasiahol úlomok betónu z dopravnej značky,“ uviedla polícia.

Druhý previnilec je 34-ročný muž zo Sobraniec. „Policajti ho kontrolovali na ulici Dominika Tatarku v Piešťanoch. V dychu mu namerali 2,6 promile alkoholu,“ doplnila polícia.

Policajti obvinili oboch vodičov z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, zadržali im vodičské preukazy. V zmysle zákona im hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

 

Viac o téme: alkohol, kontrola, obvinenie, pokuta, polícia, vodič

Súvisiace články