Regióny Trnava

Polícia zaznamenala v Trnavskom kraji za týždeň 26 vodičov pod vplyvom alkoholu

Ilustračné foto. Zdroj: FB/Polícia SR

TRNAVA – Policajti na cestách Trnavského kraja namerali v uplynulom týždni (15. – 21. 5.) alkohol 26 vodičom, z toho bolo 11 motorových a 15 cyklistov. Dvadsať vodičov nafúkalo do jedného promile a ostatní sa dopustili trestného činu. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Mária Linkešová.

 

Ako doplnila, štyria vodiči mali pozitívnu dychovú skúšku po nehode, z toho dvaja v okrese Trnava a po jednej nehode v okresoch Senica a Skalica. “Policajti aj cez víkend chytili opitých vodičov na cestách. Štyria nafúkali nad jedno promile a všetci sú podozriví z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,” uviedla Linkešová.

Pod vplyvom alkoholu spôsobil vodič medzi obcami Kúty a Gbely v nedeľu (21. 5.) nad ránom dopravnú nehodu. “S osobným autom nezvládol v zákrute riadenie, dostal šmyk a nakoniec skončil mimo cestu v stĺpe elektrického vedenia. Policajti namerali vodičovi v dychu 1,79 promile alkoholu. Pri nehode sa vážne zranil 23-ročný spolujazdec, ktorý skončil so zlomeninami v nemocnici,” doplnila policajná hovorkyňa.

Policajti v nedeľu ráno riešili aj 31-ročného muža, ktorý ukončil jazdu v obci Kúty nárazom do zábradlia pri ceste. “V kruhovom objazde nezvládol s viac ako 2,5 promile riadenie. Pri nehode sa nikto nezranil,” informovala Linkešová.