Regióny Trnava Dunajská Streda

Poriadne komická krádež: Muž sa snažil ukradnúť kolesá z auta na bicykli

Poriadne komediálna krádež
Poriadne komediálna krádež. Zdroj: FB / Gabiel Di Buon

DUNAJSKÁ STREDA – Niektorí zlodeji sú poriadne vynaliezaví a niekedy je ich skutočne ťažké ich odhaliť. Iní však svoju krádež úplne zbabrú a zabávajú celý internet. Tentokrát sa sociálnymi sieťami šíri video, kde kradne kolesá z auta skutočne bizarným spôsobom.

 

Internetom sa začalo šíriť naozaj komické video muža, ktorý sa na parkovisku v Dunajskej Strede rozhodol ukradnúť kolesá. Na miesto činu prišil na bicykli. Naložil najskôr na pravú stranu a neskôr na riadidlá a pokúšal sa z miest činu odísť.

Postup sa mu však nepozdával, bicykel bol totiž nestabilný a nevedel naň naskočiť. Napriek tomu pokračoval v hľadaní spôsobu, ako pripevniť na bicykel pneumatiky tak, aby si ich mohol odniesť. Dve pneumatiky si nakoniec položil na vrch riadenia a nasadol na bicykel. Takmer okamžite sa však začal knísať. Pneumatiky len nemotorne držal. O pár sekúnd sa ukázalo, že ani tento spôsob nebol dobrým nápadom.

Prešiel len pár centimetrov a prevrátil sa spolu s bicyklom. Nakoniec pripevnil jednu pneumatiku na jednu stranu riadenia a druhú na druhú stranu. Tento spôsob sa nakoniec ukázal úspešným a podarilo sa mu po niekoľkých minútach odísť spolu s kolesami. Ľudia v komentároch sa začali okamžite zabávať na jeho krádeži. “keď nevieš kradnúť načo to robíš” poznamenal jeden z komentujúcich. Vzápätí sa pridal ďalší, “no jemu to určite neprejde. Väčšieho k**ota sem nevidel. Sa divím týmto akože zlodejom, že nie sú pozavieraní. Toto je čistý amaterizmus. Nemám naňho slov.”

V tejto súvislosti zoznam.sk oslovil aj hovorcu trnavských policajtov s otázkami, či evidujú túto krádež. Taktiež sme sa pokúsili zistiť, či už pátrajú po konkrétnej osobe. Na odpovede stále čakáme.