Poslanci Trnavského kraja chcú kúpiť pozemok pre cyklotrasu

TRNAVA – Kúpou pozemku pre cyklotrasu k automobilke i ďalšími majetkovými záležitosťami sa zaoberalo zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) na svojom stredajšom (22. 6.) zasadnutí v Trnave. Odobrilo aj zoznam osobností, ktorým bude v septembri udelené ocenenie krajskej samosprávy. Informoval o tom predseda TTSK Jozef Viskupič.

 

Poslanci odsúhlasili okrem iného kúpu pozemku s cieľom realizácie cyklotrasy medzi obcou Zavar a trnavskou automobilkou Stellantis. Tým bude zabezpečené priame napojenie projektovanej cyklotrasy do obce, pričom na danom úseku pribudne aj cyklolávka. Podľa Viskupiča využijú možnosť zapojiť sa do prvej výzvy z plánu obnovy na rozvoj cyklodopravy. „Výhodou tohto mechanizmu je, že ponúka 100-percentné financovanie z európskych zdrojov,“ uviedol.

Zelenú dostalo preloženie žiadosti o dotáciu z Environmentálneho fondu na projekt Domova sociálnych služieb pre dospelých v Hornom Bare. „Cieľom projektu v hodnote 421.000 eur je zvýšenie energetickej účinnosti prostredníctvom zateplenia budovy, obnovy fasády a rekonštrukcie strechy. Aj takto zlepšíme komfort klientov a urobíme ďalší krok v tvorbe zeleného kraja,“ skonštatoval Viskupič. Spolufinancovaný bude aj projekt Domova dôchodcov a Domova sociálnych služieb pre dospelých v Seredi. V rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika si budú zamestnanci zariadenia vymieňať skúsenosti s kolegami s cieľom zlepšiť starostlivosť o klientov.

Zoznam laureátov Ceny TTSK v roku 2022 v  oblastiach zdravotníctvo, sociálna starostlivosť, vzdelávanie, kultúra, šport, doprava a občianska spoločnosť obsahuje 29 mien ľudí, ktorí si ocenenie slávnostne prevezmú v 27. septembra 2022.

Viac o téme: cyklotrasa, polsanci, pozemok, Trnavský kraj

Súvisiace články