Regióny Trnava

Povedali si dosť. Trnava končí s víkendovým testovaním v réžii samosprávy

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Martin Baumann

TRNAVA – Víkendové antigénové testovanie (24. a 25. 4.) na zistenie prítomnosti ochorenia COVID-19 má byť v Trnave posledným v réžii samosprávy. O ukončení rozhodol, ako uviedla hovorkyňa Veronika Majtánová, krízový štáb mesta s odvolaním sa na predpokladané skončenie núdzového stavu na Slovensku. Školy budú robiť testovanie už vo vlastnej réžii, pre verejnosť budú k dispozícii mobilné odberové miesta v garancii štátu.

 

V Trnave sa uskutočnilo spolu štrnásť po sebe idúcich antigénových testovaní. “Počas posledného aprílového víkendu bude občanom medzi 8.00 a 18.00 hodinou k dispozícii tradičných sedemnásť odberových miest. Objednať sa na presný čas sa dá už teraz v aplikácii TrustOne, ktorá zobrazí aj elektronický certifikát,” uviedla hovorkyňa.

MOM v nasledujúcich dňoch budú bez potreby rezervácie k dispozícii V jame, v kine Hviezda a v objekte Regionálneho úradu verejného zdravotníctva na Halenárskej ulici. Termín vopred si možno objednať na mobilné odberné miesto na Kalinčiakovej 27 a na Strednej zdravotníckej škole.