Pre túto základnú školu v Trnave chystá radnica modernizáciu

TRNAVA – Mesto Trnava našlo prostredníctvom verejného obstarávania projektanta komplexnej obnovy a modernizácie školského areálu Základnej školy (ZŠ) na Atómovej ulici. Najnižšiu cenu 210.000 eur bez DPH ponúkla bratislavská architektonická spoločnosť playarchitects. Informuje o tom radnica na svojom webe.

Radnica sa pripravuje na realizáciu rekonštrukcie a nadstavby budovy ZŠ v rámci jej transformácie na modernú školu. Okrem interiéru sú súčasťou zákazky exteriérové priestory, oplotenie areálu, priestor tenisových kurtov a technická infraštruktúra. Mesto sa chce na základe pripraveného projektu uchádzať o externé finančné prostriedky na realizáciu. „Mesto Trnava sa snaží vo svojich investičných zámeroch skĺbiť najaktuálnejšie trendy s dôrazom na nadčasovosť, trvácnosť, nízku náročnosť na údržbu, ekologické princípy udržateľnosti a dobre nastavený pomer hodnoty za peniaze. Priestory by mali preto pôsobiť sviežo, nadčasovo, bez skĺznutia k prvoplánovosti alebo gýču,“ uvádza.

ZŠ je zasadená do sídliskového vnútrobloku, rozšírenie jej kapacity bude potrebné riešiť formou prístavby či nadstavby. Cieľom architektonického riešenia sú moderné hospodárne budovy, kam sa budú aplikovať technológie a technické zariadenia obnoviteľných zdrojov energie, opatrenia zamerané na hospodárenie s dažďovou vodou, na chladenie a prevetrávanie budov či vegetačné strechy.

Viac o téme: Atómová ulica, modernizácia, radnica,

Súvisiace články